ניו יורק: לראשונה הוגשו תביעות נגד בעלי עסקים חרדיים שתלו שלטים: "אין להיכנס בלבוש לא צנוע"

התנכלות מכוונת לחרדים בניו יורק?

בעלי חנויות חרדיים בניו יורק, בעיקר הנמנים על חסידות סאטמר, ששמו על חנויותיהם שלט בנוסח המוכר של "אין להיכנס לחנות בלבוש לא צנוע", צפויים בקרוב להפוך לבלתי חוקיים.

הנושא עלה כבר לפני כמה חודשים, וכעת, לטענת עיריית ניו יורק, השלטים אותם הציבו בעלי החנויות החרדים מהווים אפליה נגד נשים, נגד גויים ונגד חילונים.
כאמור, העירייה נדרשה לדברים כבר לפני כמה חודשים, בעקבות חנויות של חסידי סאטמר בוויליאמסבורג, שתלו שלטים באנגלית ובספרדית עם הכיתוב "הכניסה לחנות מותרת רק לאלה שמתלבשים בצניעות", וכן "אין להיכנס לחנות עם מכנסיים קצרים, ללא נעליים, ללא שרוולים" וכו'.

לדברי עיריית ניו יורק, השלטים המוצבים בחנויות הללו, הינם "אפליה נגד נשים, לא יהודים ואזרחים שאינם דתיים", וגורמים לתחושת חוסר נוחות בקרב אנשים רבים.

השלטים למעשה הוסרו כבר מזמן, אך כעת העירייה תובעת שבעה בעלי עסקים שונים שתלו את השלטים השנויים במחלוקת. "העניין הוא בסופו של דבר: 'איך השלט הזה גורם למישהו להרגיש", אמר קליפורד מולקווין, נציב מחלקת זכויות האדם בעיר, לעיתון "הניו יורק פוסט". "אנשים שמסתכלים על השלטים האלה לא מרגישים רצויים".
עורך הדין המייצג את בעלי החנויות, ג'יי לפקוביץ, הגיב להחלטת העירייה: "למען האמת, זה מאוד מדאיג אותי שהעירייה חושבת שזה בסדר למסעדת יוקרה לבקש מהאורחים להתלבש בצורה הולמת, אך לא למאפייה בבעלות חסידית".
הכרעת הדין תינתן בחודש ינואר הקרוב.

היה ובעלי החנויות יורשעו, הם יקבלו קנס של עד 5,000 דולרים.

בתמונה: חנות של חסיד סאטמר בניו יורק. צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.