ניסוי מוצלח במערכת 'שרביט קסמים' (וידאו)

"ברמה של מדע בדיוני": במערכת הביטחון השלימו את פיתוחה של מערכת יירוט הטילים מהמתוחכמות בעולם {על רקע המתיחות בצפון}

קצת יותר מיממה אחרי חיסולו של סמיר קונטאר בסוריה וירי התגובה של שלוש רקטות אמש (ראשון) מלבנון, מכריז משרד הביטחון על סיומו היום של ניסוי מוצלח של מערכת ההגנה האווירית מפני רקטות "שרביט קסמים". מדובר בניסוי האחרון שלפני ההכרזה על המערכת כמבצעית.

בוידאו: הניסוי במערכת בחודש מרס האחרון

מאחורי הפרויקט עומדים מנהלת "חומה" במשרד הביטחון וה-MDA האמריקני. המערכת מזכירה את מערכת כיפת ברזל ליירוט רקטות קצרות טווח, אך היא נועדה גם להגנה מפני טילים ורקטות מדויקים לטווח בינוני, מהסוג שהתרגלנו לראות בלבנון.

הניסוי בוצע בשדה ניסויים בדרום הארץ, בהובלת חברת רפאל. במהלך הניסוי פגע טיל המערכת ברקטה ובכך למעשה הצליחה "שרביט קסמים" להשלים יירוט מלא. "הצלחת הניסוי הינה אבן הדרך האחרונה בפיתוח המערכת לקראת מסירתה לחיל האוויר והכרזתה כמבצעית במהלך שנת 2016", אמרו בסיפוק במשרד הביטחון.

"שרביט קסמים" נחשבת למערכת חדשנית ומהפכנית במשפחת מערכות היירוט בעולם. היא צפויה לשמש כחלק ממערך ההגנה הרב שכבתית שתשרת את מדינת ישראל. המערכת תאפשר את הגדלת מרחב הזדמנויות היירוט למערכת ה"חץ" (שיעילה נגד טילים ארוכי טווח) ובכך תעבה את מערך ההגנה על מדינת ישראל מפני איומי הטילים והרקטות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.