ניסיון לפיגוע? משאית גנובה פרצה הלילה לנתב"ג והטיסות נעצרו – כתב חדשות 2 מדווח

ניסיון פיגוע? משאית גנובה ובה שני פלסטינים פרצה הלילה, בערך בשעה 03:30 את שער הכניסה לנמל התעופה בן גוריון, שעטה לעבר טרמינל 3 וניסתה לדרוס גם את המאבטח שעמד בדרכה. נוהל חירום הוכרז בנתב"ג למשך שעה, חלק מהטיסות עוכבו קלות, אבל ירי מדויק של המאבטח לעבר גלגלי המשאית הביא לסיום האירוע ללא נפגעים.

"אלה בני מיעוטים מהשטחים, שגנבו משאית באיזור בית דגן, כנראה התבלבלו והגיעו בטעות לנתב"ג", אמר שמואל זכאי, מנהל השדה, לתקשורת הבוקר. המשאית, אגב, לא היתה ממולכדת. "הם פרצו את שער הכניסה, השער הראשי בירידה מכביש 1. באירוע כזה יש תרגולת קבועה, בעיקר כשלא יודעים אם מדובר באירוע טרור: מתקיים מרדף אחריהם ומתבצעת חסימה כ-200-300 מטר לפני טרמינל 3, כדי למנוע הגעה של הרכב אליו וסיכון אלפי הנוסעים בו.

"כשנוסעים הגיעו אל המחסום, עמד שם מאבטח שידע שזהו הרכב המדובר. הוא סימן לרכב לעצור, אבל הם ניסו לדרוס אותו ודהרו לכיוונו. המאבטח שלף נשק, ירה לעבר הגלגלים ופגע בהם. הרכב התפנצ'ר, הפלסטינים ירדו ממנו ורצו לכיוון הטרמינל, ואז הגיעו המאבטחים, לכדו אותם והעבירו אותם לחקירת המשטרה".

זכאי טען כי אין מדובר בכשל, אלא בעמידה מדויקת של כוחות החירום בהנחיות. "שער הכניסה לשדה רחוק מהטרמינל בכוונה, כדי שגם אם רכב פורץ את השער אפשר לרדוף אחריו ולקרוא לו לעצור. כוח מופעל, כולל ירי, רק במקרה בו מבינים מעל כל ספק לא מדובר בטעות. כשראינו בצורה המוחשית ביותר שהרכב מנסה לדרוס מאבטח – זה השלב בו נדרש כוח, וכך קרה. בעבר הלא כל כך רחוק מאבטחים הפעילו נשק וירו מהר מאוד, ופגעו לצערנו באנשים שלא היה צורך לפגוע בהם".

לדברי מנהל השדה, ישנם פיגורים בטיסות של עד שעה, אבל הנמל ישוב במהרה לפעילות שגרתית. "אני מקווה שאת היום העמוס נצליח להעביר. אנחנו בשיא היציאה של חסידים לאומן, וגם עם ישראל שיוצא לחופשת ראש השנה".

צפו בדיווח כתב חדשות 2: – באדיבות רשת

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.