ניסים זאב ל'אקטואליק': "לא מבין למה הח"כים החרדים שותקים. הם צריכים לפרוש מהקואליציה"

זעזוע ושאט נפש ביהדות החרדית מחילול השבת הנרחב שהתקיים השבת בכבישי ישראל במירוץ האופניים ג׳ירו ד׳איטליה, בו השתתפו עשרות רוכבים מכל רחבי תבל, ח"כ לשעבר ניסים זאב תוקף את ראשי המפלגות החרדיות בגין שתיקתם

זעזוע ושאט נפש ביהדות החרדית מחילול השבת הנרחב שהתקיים השבת בכבישי ישראל במירוץ האופניים ג׳ירו ד׳איטליה, בו השתתפו עשרות רוכבים מכל רחבי תבל, במהלכה נפרסו לאורך הצירים אלפי שוטרים שחיללו את השבת במטרה לאבטח את האירוע ולהכווין את תנועת כלי הרכב לצירים חלופיים.

בעקבות כך, עסקנים חרדים הביעו זעזוע משתיקת הכב(י)שים של הח"כים החרדים,  למעט ח"כ גפני ששוחח על כך עם ראש הממשלה והביע את מחאתו לא נשמעה הערת אזהרה מצד הנציגות החרדית. ח״כ לשעבר הרב נסים זאב תוקף את הנציגים החרדים וקורא להם לפרוש מהקואליציה. "יש כאן התרסה כנגד הדת והיהדות", אומר זאב בשיחה עם 'אקטואליק', "כל העמים מכבדים את הדת והתורה שלהם אבל אצלנו היהודים יש כאלה שמבזים את התורה.

"אני לא מבין איך נציגי הציבור החרדי שנבחרו על ידי הציבור החרדי שותקים", הוא  תוהה, "על כזה חילול שבת חייב לפרוש מהקואליציה",  הוא טוען.

הבוקר בגלי צה"ל העיתונאי ישי שנרב, שאל את יריב לוין לגבי שתיקת החרדים. "אתה רומז שהיתה הפעם הבנה עם החרדים שלא יעוררו מהומה?", הוא שאל. יריב לוין השיב: "זה לא נאמר בצורה הזאת אבל היה ברור שהאירוע עומד להיערך ומתי. נדברנו גם עם עיריית ירושלים וסוכם שזה ייגמר לפני שבת וכך היה. מדובר באירוע שלא חוזר על עצמו וראוי שעבר כך. יש כאן כמה שאלות קשות. ח״כ מנחם מוזס ניסה להנמיך את גובה הלהבות. בראיון  ב׳קול ברמה׳  אמור מוזס – "בשטף העשיה הציבורית, קורה שלא שמים לב להכל. לא הודיעו לנו בזמן על האירוע הספורטיבי שהתקיים בשבת האחרונה. מחר בישיבת הסיעה זה הנושא הראשון שיעלה לדיון".

 

בברנז'ה החילונית תהו כיצד השתתקו הפעם הח"כים החרדים.  העיתונאי יותם ברגר צייץ בטוויטר: "משאית מעמיסה את הגדרות שהציבה עיריית ירושלים לכבוד הג'יירו, בשבת בשתיים בצהריים. זאת, לפי הכלל ההלכתי הידוע לפיו ג'יירו דוחה שבת להבדיל למשל מתחבורה ציבורית".

העיתונאי ציון נאנוס צייץ:  "אירוע ספורט בינ״ל שגורר חילול שבת המוני- הממשלה מחבקת (בצדק). עבודות תשתית ברכבת בשבת. הרבה פחות חילול שבת-משבר קואליציוני. מזיזים ליום חול ופוגעים במאות אלפים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.