ניצולי שואה נגד 'יש עתיד': "מנצלת אותנו לתעמולת בחירות"

NRG: בימים האחרונים קיבלו ניצולי שואה שיחות טלפון מגורמים אנונימיים המציעים להם עזרה במימוש זכויותיהם, אלא שבמהלך השיחה נחשפה המטרה העומדת מאחוריה: קמפיין למען 'יש עתיד'. ניצול שואה: "מניפולציה נמוכה"

כל האמצעים כשרים למען הקול? אתר NRG חושף הבוקר סיפור מטריד על קמפיין שנוי במחלוקת של מפלגת 'יש עתיד'. ע"פ עדויות שהגיעו לכתבת האתר, רעות וילף, המפלגה מנסה לקושש קולות אצל ניצולי שואה בדרכים לא ראויות, בלשון המעטה.

מדובר בשיחות טלפון "תמימות" שמקבלים בימים האחרונים ניצולי שואה, בהן ייעוץ והכוונה בנוגע למימוש זכויות רפואיות. אלא שבמהלך השיחה נחשפת המטרה האמיתית של הנציג שמעבר לקו: שכנוע של הניצול להצביע ל'יש עתיד בבחירות הקרובות.

יצחק מאיר, ניצול שואה בן למעלה מ-80, מספר: "התקשרה אלי הנציגה לטלפון הביתי והתחילה לדבר כאילו שהיא חברתי מנעורים. היא שאלה: 'אתה יודע את זכויותיך?' בכלל לא ידעתי על מה היא מדברת ואמרתי לה: 'אני לא יודע על איזה זכויות את מדברת'. אז היא אמרה: 'על הזכויות שלך כניצול שואה'. השבתי לה שלא חסר לי דבר וביקשתי לדעת בשם מי היא מדברת. היא המשיכה לשאול: 'אתה מקבל תרופות? אתה מקבל אותן בחינם?' ואני עניתי: 'תראי גבירתי, אני מרגיש בטוב ואני מסודר, אבל בשם מי את מדברת?' אז היא אמרה: 'אני מתוך דאגה לניצולי שואה'".

מאיר לא הניח לנציגה ושאל אותה שוב: "בשם מי את פונה אלי?" והיא השיבה לתדמהתו: "אתה יודע שיאיר לפיד הוא היחיד שדואג לכל מה שמגיע לניצולי השואה? מותר לי לשאול אם הצבעת או אם תצביע בשביל יאיר לפיד?".

בתגובה אמר לה מאיר: "את עושה דבר מאד נמוך! אני רואה במה שאת עושה פגם נורא. את מנצלת את דאגתך לצדק לניצולי שואה כביכול לצרכים פוליטיים. את מבינה את זה?".

בעקבות השיחה פנה מאיר ליו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, וביקש ממנו להבהיר האם מטה הבחירות של המפלגה עומד מאחורי שיחת הטלפון האמורה. "אני בוודאי רק אחד מרבים אליהם נעשית פנייה מעין זאת המנסה לעורר באמצעות מניפולציה שקופה ונמוכה נטייה להצביע בעבורך. אני משוכנע כי עליך להיות מודע כי כך עושים בשמך כביכול ונראה לי כי אך טוב תעשה להכחיש כל קשר וכמובן לשלול פומבית כל גיבוי למאמץ המכוער הזה הגורר גם אותך באורח בלתי נמנע למחוזות אסורים", כתב מאיר בפנייתו ללפיד.

נכון לשעה זו, 3 ימים לאחר הפניה, יאיר לפיד לא הגיב לפניה.

בNRG מביאים תגובה נוספת מאת ניצול שואה שקיבל שיחת טלפון דומה בימים האחרונים: "אמרתי לנציגה שבחירות זה עניין אישי ואין לה זכות לשאול במי אני בוחר, ודאי לא להעלות פצעי עבר אצל אנשים לצורך תעמולת בחירות".

יצוין, כי מעבר לעצם הפניה הבעייתית לניצולי השואה, ישנה בעיה נוספת: מנין קיבלה המפלגה את מאגרי המיגע של ניצולי השואה אליהם התבצעה פניה.

כזכור, הטיפול בניצולי השואה בקדנציה האחרונה הוא אחד הדגלים המרכזיים של יש עתיד במערכת הבחירות. אולם עכשיו מתברר כי גורמים במטה הבחירות של המפלגה לא מהססים לעשות שימוש נלוז בהישגים הללו.

ב'יש עתיד' סירבו להגיב לידיעה, כמו גם לשאלה מנין השיגה המפלגה את מאגרי המידע של הניצולים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.