ניצולת אושוויץ חרדית מרוסיה חוזרת לראשונה למקום לאחר 70 שנה

בליווי 550 צעירים יהודים מרוסיה: ניצולת אושוויץ חוזרת לראשונה למקום לאחר 70 שנה

ביום ראשון הקרוב, 'פסח שני', יום המלמד אותנו ש'אין מצב אבוד', כפי שמובא בחסידות – ייערך כינוס התעוררות וזיכרון במחנה ההשמדה אושוויץ, בהשתתפות כ-550 צעירים יהודים מרוסיה, בראשות רבה של רוסיה הגר"ב לאזאר, מייסד ארגון ה'יורו סטארס', בהם לומדים מאות צעירים יהודים במשך ימות השבוע בעשרות רבות של ערים ברוסיה.

כינוס זה הוא מרכזו של מסע חיים מיוחד לאירופה לקראת התאריך – התשיעי למאי למניינם, שיחול בעוד כשבוע וחצי, בו כל חבר העמים בכלל ורוסיה בפרט, תחגוג ותציין את "דעיין פאבעדא" (חג הניצחון). היום בו לפני שבעים שנה נכנסו כוחות צבא האדום לתוככי ברלין וכבשוה, ובכך עצרו את המשך פעילותה של מכונת ההשמדה הנאצית ימ"ש והביאו לסיום מלחמת העולם השנייה.

לקראת ציון תאריך זה, תחת הכותרת "נזכור", יצאו ביום שלישי ורביעי בכמה טיסות ממוסקבה לפולין, כ-550 צעירים יהודים מעשרות ערים בכל רוסיה, יחד עם רבני ושלוחי חב"ד בערים אלו – למסע מיוחד אל מחנה ההשמדה אושוויץ בפולין, מסע של התחזקות ומחויבות להמשך חיים יהודים על פי התורה והמצוות.

unnameטd

אל הצעירים היהודים, תצטרף אוד מוצל מאש, הגברת מרת בריינדל פלשיימן תחי', שחוזרת לראשונה אל המקום ממנו ניצלה בחסדי השם לפני שבעים שנה.

פליישמן, שזכתה להקים בס"ד דור מפואר של צאצאים, ובהם כמה עשרות נכדים ונינים שנמצאים בשליחות קודש ברוסיה, ניאותה לבקשה להראות דוגמה חיה לאותם מאות צעירים יהודים, שגם הם מהווים אוד מוצל מאש המשטר הקומוניסטי ששלט ברוסיה – כיצד יש להתגבר ולהמשיך את שרשרת הדורות היהודית בכל מחיר ומצב.

במהלך המסע המיוחד, יבקרו מאות הצעירים והרבנים המלווים בערב שבת קודש, בסופרמרקט הכשר בפאריז, בו נרצחו על קידוש השם לפני מספר חודשים, ארבעה יהודים הי"ד. המבקרים יקנו במקום מצרכים כשרים ויחזקו את יהודי העיר, וישבתו בהם גם שבת מרוממת ומחזקת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.