ניצחון חרדי: תשעה דיינים חדשים לביה"ד הגדול – הרב לביא בחוץ. גפני: "הישג גדול"

הוועדה לבחירת דיינים החליטה הערב (שלישי) על מינוי שבעה דיינים לבית הדין הרבני הגדול, מתוכם שלושה דיינים ציוניים. הרבנים יאיר בן מנחם ואוריאל לביא עליהם הוטל ווטו על ידי המפלגות החרדיות לא נבחרו. הוועדה לבחירת דיינים התכנסה בצל החלטת בג"ץ לפיה אם לא ימונו דיינים במינוי קבע עד ליום שישי – יפקעו המינויים הזמניים לבית הדין הרבני הגדול ולא ניתן יהיה לחדשם

הוועדה לבחירת דיינים החליטה הערב (שלישי) על מינוי שבעה דיינים לבית הדין הרבני הגדול, מתוכם שלושה דיינים ציוניים. הרבנים יאיר בן מנחם ואוריאל לביא עליהם הוטל ווטו על ידי המפלגות החרדיות לא נבחרו. הוועדה לבחירת דיינים התכנסה בצל החלטת בג"ץ לפיה אם לא ימונו דיינים במינוי קבע עד ליום שישי – יפקעו המינויים הזמניים לבית הדין הרבני הגדול ולא ניתן יהיה לחדשם.

בין הדיינים שנבחרו: הרב אליהו היישריק, רב אהרן כץ, הרב אברהם שינדלר, הרב יצחק אלמליח, הרב יעקב זמיר, הרב מימון נהרי, הרב ציון לוז, הרב מיכאל עמוס והרב שלמה שפירא

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני בירך את הדיינים החדשים שנבחרו לתפקידם: "בדגל התורה רואים הישג גדול וסיפוק רב על הדיינים שנבחרו ועל מניעת בחירת דיינים שלא ראויים, הייתה עבודה קשה להגיע לתוצאה הזאת".

ההסכמות בין המפלגות החרדיות, הליכוד והבית היהודי, הושגו לאחר משא ומתן אינטנסיבי שהובילה השרה שקד יחד עם סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן וח"כ רויטל סוויד מהמחנה הציוני, המשמשת כחברת הוועדה.

הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו התקשר לברך את תשעת הדיינים שנבחרו הערב לכהן כדיינים בביה"ד הרבני הגדול. הרב הראשי ציין עם הבחירה כי "הדיינים שנבחרו הם הראויים ביותר וזו ברכה לביה"ד והישג גדול לטובת כלל לציבור. הדיינים גם יודעים ש'לא שררה הוטלה עליהם אלא עבדות' ובעז"ה המינויים ייתנו מענה ראוי, בדרכה של תורה, למצוקות כלל ישראל ולהקלת העומס הגדול הקיים בביה"ד"

"היסטוריה בבית הדין הגדול", בירכה שרת המשפטים. "לראשונה ארבעה דיינים מהציונות הדתית. בית הדין ייתן שירות לאזרחים. זהו הישג של מדינת ישראל, של אזרחי מדינת ישראל. היום מונו דיינים עילויים ומצויינים שייקחו קדימה את בתי הדין הרבניים. אני מודה לכל חברי הוועדה שעשו מאמצים אדירים על מנת שבית הדין יפרח וישגשג".

מנכלית ארגון 'מבוי סתום' עו"ד בתיה כהנא דרור בתגובה לבחירת הדיינים: החרדים שוב ניצחו את הציונות הדתית. כל הדיינים הדתיים שנפסלו על ידי החרדים (לביא ובן מנחם) לא נכנסו הערב לבית הדין הגדול.

כהנא דרור הביעה אכזבה קשה מבחירתו של אלמליח, "דיין המצטיין במשיכת תיקים גם במקרים קשים. אני מקווה כי הנבחרים החדשים יראו את יעודם בהבאת בשורה חדשה ופתרונות הלכתיים לציבור הנשים מסורבות הגט ולחברה הישראלית בכלל"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.