ניצחון לגפני: הישג משמעותי ל'איחוד הצלה'

בעקבות הפרסום ב'אקטואליק': אחרי המאבק בין סמוטריץ' לגפני: הישג משמעותי ל'איחוד הצלה' בעקבות מלחמה של גפני במשרד האוצר

בעקבות חשיפת 'אקטואליק': כפי שפרסמנו אמש, תקציב מד"א ליו"ש המעוכב, יועבר, זאת לאחר ששרת המשפטים איילת שקד, יו"ר הקואליציה דודי אמסלם, יו"ר ועדת הכספים משה גפני ומרכז הקואליציה בועדת הכספים ח"כ מיקי זוהר יפעלו כצוות בתקופה הקרובה להסדרת העברת מידע מציל חיים ממד"א לאיחוד הצלה, ולכך שתבחיני התמיכות ישונו על ידי משרד המשפטים – כך שתקציב מציל חיים יעבור גם לאיחוד הצלה ולא רק למד"א.

גפני אמר אמש בשיחות שקיים עם שרת המשפטים ויו"ר הקואליציה, כי בדיונים שיתקיימו בתקופה הקרובה באופן מקיף, יוסדר גם הנושא החשוב של העברת מידע מציל חיים ממד"א למתנדבי איחוד הצלה. "חיי אדם נפגעים בישראל מידי יום בגלל הפשע הזה שלא מעבירים מידע מציל חיים לחובשים מקצועיים שרוצים להציל חיי אדם ללא תמורה", אמר גפני.

שקד, אמסלם ומיקי זוהר, אשר התערבו וסייעו בפתרון המשבר, התחייבו לפעול לכך יחד עם גפני ומשרד הבריאות על מנת שהתבחינים ישונו, כך שגם איחוד הצלה יזכה להכרה ממשלתית ולתקציב להמשך פעילותו להצלת חיים.

יצוין כי מזה זמן רב שיו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, מקיים מאבק כדי להבטיח העברת מידע מציל חיים ממד"א לאיחוד הצלה ודורש כי לצד התקציבים המיועדים לפעילות מד"א ביו"ש יועבר תקציב גם לאיחוד הצלה שמצילים חיים מידי יום בכל הארץ וכי יקבלו מידע מציל חיים באופן שוטף ממד"א.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, אמר בימים האחרונים כי לא יתכן שיהיה גוף שיחזיק מונופול על קריאות החירום בהצלת חיים וימנע מאחרים להציל חיי אדם בישראל. "נסדיר את הנושא הזה אחת ולתמיד".

אתמול, כזכור, ניטש על כך קרב של ממש בועדת הכספים, מול ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.