ניצחון לגפני: הכנסת אישרה ייצוג הולם למגזר החרדי

מליאת הכנסת אישרה בצהריים (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק לייצוג הולם של יהודים בני המגזר החרדי בשירות הציבורי של ח"כ משה גפני וקבוצת חברי הכנסת. להצעה זו הוצמדה הצעה דומה של ח"כ אמנון כהן .

מליאת הכנסת אישרה בצהריים (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת חוק לייצוג הולם של יהודים בני המגזר החרדי בשירות הציבורי של ח"כ משה גפני וקבוצת חברי הכנסת. להצעה זו הוצמדה הצעה דומה של ח"כ אמנון כהן .

בחוק מוצע לקבוע חובת ייצוג הולם לבני המגזר החרדי, בשירות המדינה ובדירקטוריונים של חברות ממשלתיות

ח"כ גפני  מיוזמי החוק אמר בדיון : "הטענה המרכזית נגד הציבור החרדי היא שהוא לא רוצה לעבוד. יהדות התורה תמכה לאורך השנים בהעדפה מתקנת בקבלה לעבודה לסקטורים מוחלשים. כשיש מצב של שני אנשים עם אותם נתונים ואחד מהם חרדי, החרדי לא יתקבל.

 

שר הכלכלה נפתלי בנט אמר בדיון : אנחנו פועלים כדי לשלב חרדים בכלכלה הישראלית ובתעסוקה. אי אפשר להתכחש שבמגזר הציבורי כמעט ולא רואים חרדים. אם אנחנו רוצים להיות רציניים, אנחנו צריכים לפעול לפי נאה דורש ונאה מקיים. זה כח אדם בעל פוטנציאל אדיר שאנחנו לא מגיעים אליו. ככל שיהיו יותר חרדים במגזר הציבורי ככה גם דעתם תשמע ותשפיע על קבלת ההחלטות.

בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב: "חקיקת הייצוג ההולם שעברה בכנסת בשנים האחרונות נועדה ליצור העדפה מתקנת של מגזרים שונים באוכלוסייה, אשר ייצוגם בשירות הציבורי קטן מחלקם היחסי באוכלוסייה (דוגמת נשים, ערבים, דרוזים, צ'רקסים, עולים, אנשים בעלי מוגבלויות וכדומה). ואולם, מגזר אחד באוכלוסייה שייצוגו בשירות הציבורי הוא הנמוך ביותר יחסית לחלקו באוכלוסייה הוא הציבור החרדי, אך לגביו אין כל חקיקה בנושא זה.


אביגדור רבינוביץ מנהל פרויקט "עבודות לחרדים" אומר בשיחה עם קוקר כי: "אין ספק שהצעת החוק לייצוג הולם לבני המגזר החרדי, בשירות המדינה ובדירקטוריונים של חברות ממשלתיות, יפתרו חלק מהבעיה לשילוב החרדים בתעסוקה. יחד עם זאת, בחברות שאינן ציבוריות, עדיין קיימת אפליה ודעות קדומות על המגזר החרדי. אנחנו ב"עבודות לחרדים" מנסים לשלב חרדים בחברות אלה, כאשר רק בשנה האחרונה למעלה מ 500 חרדים התקבלו לעבודה דרכינו. בנוסף, בימים אלה אנו עמלים להקמת פורום מנהלים של חברות גדולות במשק, למטרת שילוב החרדים בחברתם.

63 ח"כים תמכו בהצעה שתועבר לוועדת הכנסת שתכריע היכן תוכן לקריאה ראשונה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.