ניצחון לחרדים: התלמידות ישובו ללמוד בבית הספר

ניצחון לחרדים בבית שמש: בית המשפט דחה את דרישת משרד החינוך וקבע כי התלמידות ישובו ללמוד בבית הספר

בית המשפט המחוזי לעניינים מנהליים בירושלים דחה את בקשת משרד החינוך להוצאת צו ביניים להוצאת בנות חרדיות מבית הספר "שפות ותרבויות בבית שמש וקבע כי הבנות ישובו ללמוד בבית הספר. המשמעות מההחלטה כי שר החינוך פירון הובס מול החרדים בבית המשפט, השופטים דחו את דרישתו ונקטו בגישה מתחשבת עם החרדים.

בהחלטתו הציע השופט ארנון דראל כי "הצדדים יפעלו להידברות ביניהם שתביא להסדרת פתרון כולל וארוך טווח".

עוד הוסיף השופט דראל וציין כי "מדובר בשני מוסדות חינוך לילדים וילדות, שחיים יחדיו במציאות מורכבת בעיר לה שותפות אוכלוסיות שונות. אף שבין ההורים והמבוגרים קיימות מחלוקות – אין הכרח כי הילדים והילדות בשני בתי הספר לא יחיו יחד, תוך שיתוף משאבים, לצד שמירה על הייחוד של כל אחד מבתי הספר".

"זהו אתגרם החינוכי של המחנכים והמחנכות, ולא נותר לי אלא לקוות כי יעמדו בו ויוכלו לשמש דוגמה לדו קיום בהבנה, בכבוד הדדי, וקבלת 'שפתו ותרבותו' של האחר", סיכם השופט את החלטתו.

[alooma ref="416f4a6745f7771dab5dbb936efcb994.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"] צפו בדברים הכואבים של ראש העיר, הרב משה אבוטבול. צילום: אבי שיף

קודם הדיון נערכה פגישה בין עורכי הדין במשרדו של השופט, במהלך הפגישה אמר השופט: "אם זו הייתה עיריית גבעתיים לא היינו פה".   גם בדיון חזר השופט על הקביעה הזאת, תוך שהוא מסכם: "ל-141 תלמידי שפות ותרבויות יש 6 כיתות שבהן נמצאים הכיתות, 6 חדרי ספח, ועוד 6 חדרים שמיועדים לכיתות ולדברי שפות ותרבויות שמשמשים שוב כחדר עזר…אילו היה מדובר בגבעתיים – אף אחד לא היה טוען נגד החלטת העירייה".

במהלך הדיון שאל השופט האם העירייה תסכים לבטל את השינויים שנעשו במבנה בית הספר, ונענה בחיוב. נציג העירייה, עו"ד אורי קידר, אמר לשופט: "העירייה קשובה לתושבי העיר לעומת משרד החינוך שעושה כאן פוליטיקה זולה של סמלים ותקשורת…משרד החינוך בעצמו כתב בעתירה שהוא לא בדק כנדרש אם יש חלופות ל100 תלמידות "משכנות דעת" ורק עשו בדיקה ראשונית שצופה בנתונים מוטעים, ולמרות זאת הזדרז המשרד להוציא צו סגירה ולרוץ לבתי משפט, כאשר הם מתנערים מתפקידם לדאוג לילדי העיר גם אם הם חרדים".

ראש עיריית בית שמש, הרב משה אבוטבול, אמר באולם טרם הדיון: "אני נבוך מהצורה האובססיבית בה פועל משרד החינוך… מה שאני רוצה זה לדאוג לבנות". לשאלה האם הוא מצטער על הדרך בה נעשו הדברים ענה אבוטבול כי זה לא הנושא בשעה זו, היות ש"כעת יש לטפל בבעיה הדחופה יותר והיא – למצוא מקום לימוד לתלמידות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.