ניצחון לחרדים: 63% מהציבור חושבים שחוק 0% מע"מ לא יעזור

סקר שנערך עבור חדשות 2 מראה כי למרות המאבק העיקש של שר האוצר לקדם את החוק, הציבור לא מאמין כי הוא יגרום להורדת מחירי הדירות

מסקר של חדשות 2 Online שנערך באמצעות מכון Shiluv Millward Brown מעלה כי מרבית הציבור בישראל לא מאמין כי החוק של לפיד ישפיע על מחירי הדירות.

 

על פי הסקר, רק 28% מאמינים שהחוק יוריד את מחירי הדיור,  63% אינם מאמינים כי לחוק תהיה השפעה. 9% מהנשאלים אמרו שאינם יודעים או שאין להם עמדה.

הרוב לא מאמינים שהחוק ישנה משהו

באופן מפתיע 44% מהנשאלים הביעו תמיכה בחוק, לעומת 43% בלבד שמתנגדים. 13% מהנשאלים לא הביעו עמדה.

44% תומכים בחוק

44% תומכים בחוק

נתון מעניין נוסף מעלה כי הציבור רואה בראש הממשלה כאחראי העיקרי למשבר בתחום הדיור. 26% מהנשאלים הצביעו על נתניהו כאחראי העיקרי, לעומת 20% שהאשימו את לפיד. 13% חושבים ששר הבינוי והשיכון אורי אריאל הוא האחראי העיקרי למצב ורק 3% הטילו את האחריות על נגידת בנק ישראל קרנית פלוג.

נתניהו נתפס כאחראי

בתחילת השבוע אמרו מקורבים לראש הממשלה נתניהו כי יוזמת 0% מע"מ של לפיד לא תאושר לא תאושר עד שלא ייפתר המשבר סביב התקציב. מבחינתם מדובר ב"אותה חבילה".

"אם האיום של נתניהו יתממש מדובר במשבר קואליציוני", התריעו בכירים ביש עתיד בתגובה לדברים באזהרה שמשמעותה היא אפשרות של פרישה מהממשלה. הבכירים הזכירו כי נתניהו עצמו הצביע בעד הצעת החוק ותמך בה. לפיד עצמו נמצא הערב בסיור בצפון והופתע מההודעה‎.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.