ניצחון ליהדות החרדית: הרב דוד לאו והרב יצחק יוסף נבחרו – צפו ברגעי ההכרזה והשמחה

בתום ספירת הקולות במסגרת הבחירות לרבנות הראשית הוכרז כי הרב יצחק יוסף נבחר לרב הראשי הספרדי. והרב דוד לאו לרב הראשי האשכנזי. השניים יחליפו את הרב שלמה עמאר ואת הרב יונה מצגר.

הרב דוד לאו הכריז ברגעי השמחה בביתו במודיעין עילית כי: "אני רב של כולם, לא שייך למגזר זה או אחר, אלא רב ששייך לכל כלל ישראל ללא חילוק בין מגזר כזה או אחר".

הגאון רבי דוד לאו נולד בכ"א טבת ה'תשכ"ו בת"א לרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו. למד בישיבת היישוב החדש, ולאחר מכן בישיבת בית מתתיהו. היה רבו הראשון של היישוב שוהם. משהוקמה העיר מודיעין נבחר לרבה האשכנזי של העיר, לצד הרב הספרדי אליהו אלחרר. הוא הקים בעיר, יחד עם עמיתו הרב אלחרר, מערך שיעורי תורה, כשרות ועירובין ומחלקת נישואין.

הרב יצחק יוסף (נולד בי"ח בטבת תשי"ב 1952) הוא ראש ישיבת חזון עובדיה ומחבר סדרת ספרי ההלכה "ילקוט יוסף". הרב יוסף הוא בנו של הרב עובדיה יוסף, והוא מבסס את פסקיו על שיטת הפסיקה של אביו מרן הגאון רבי עובדיה יוסף. ספריו נחשבים כספרי יסוד בקרב חלקים גדולים של היהדות הספרדית בישראל ובעולם.

מרן הגר"ע אמר לבנו ברגעי השמחה כי יראה להיות רב שעוזר לחלשים ולמסכנים, ויראה להקל ככל שניתן ולא להחמיר לאנשים שגם סתם ככה קשה להם עם מה שהם מתמודדים. (הוידאו המלא מהראיון הנדיר לערוץ 10 יעלה בהמשך באשכול נפרד ב"קוקר")

האזינו לדברי הרב דוד לאו לאחר בחירתו ולרגעי ההכרזה:

צפו ברגעי ההכרזה מפי הרב דוד מלכה – באדיבות ערוץ 10:

צפו בשמחה בבית הרב לאו לאחר נצחונו:

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. הרב סתיו ושמואל מזכירים את הנשיקה של פרס לרבין חשב שהם מנצחים ובסוף מנחם בגין ניצח.
    שמחתם היתה מוקדמת וגילו טיפשות חשבו שהבטחות אלה הם קולות

    yeshurun |
    הגב