ניצחון ללפיד: 20 שרים בלבד יהיו מסביב לשולחן הממשלה

עוד לפני שריקת הסיום שנראה מאוד מאוד קרוב, מסתמן ניצחון ליאיר לפיד בענין תביעתו לממשלה צרה, המחלוקת העיקרית שנותרה עדיין פתוחה, היא על תיק החינוך, שבליכוד מייעדים אותו לסער ואילו לפיד מתעקש כי שי פירון יכהן בתפקיד שר החינוך.
ח"כ מירי רגב (הליכוד ביתנו) אמרה על דרישת יש עתיד לקבל את תיק החינוך: "משמעות הבקשה היא הדחה של שר חינוך מצטיין שהוביל רפורמות גדולות ומוצלחות בחינוך, עבור מינוי אדם לא מנוסה כמו שי 'טירון'. בקשתם היא בגדר עזות מצח וחוצפה, על הליכוד להתעקש על תיק החינוך".

נתניהו, לפיד ובנט וצוותי המו"מ של הליכוד-ביתנו, יש עתיד והבית היהודי בפגישות שקיימו היום הוסכם כי עשרים ואחד שרים בלבד יכהנו בממשלה הבאה, כולל ראש הממשלה בנימין נתניהו ו-8 סגני שרים.

תיק שר החוץ מיועד לח"כ אביגדור ליברמן שצפוי לקבל את המשרה, רק לאחר שיתבררו ענייניו המשפטיים, יצויין כי גם זה לא כלול במספר השרים עליו הוסכם. המסקנא הנובעת מכך כי: אחד משרי הליכוד שכיהנו בכנסת האחרונה ייאלץ להתפטר.

בכל מקרה נתניהו הולך להשאיר אחריו אנשים אחוזי נקם, בתנועתו בליכוד,  זה הכאב הראש הגדול ביותר שלו כעת. כאן לא לפיד ולא בנט יעזרו לו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.