ניצחון למתפללי 'הליגמן': בית הכנסת לא ייהרס

הסאגה סביב בית הכנסת 'הליגמן' בבני ברק לקראת סיום: בית המשפט קבע: "בית הכנסת לא ייהרס". עוד בהחלטה: עמותת בית הכנסת תפצה את היורשות במיליוני שקלים. לפני כשנתיים וחצי בני ברק סערה לאחר שהגר"נ קרליץ התייצב בבית המשפט להעיד לטובת בית הכנסת.

כשנתיים וחצי לאחר פסק בית המשפט המחוזי בתל אביב לטובת יורשי מייסד בית הכנסת 'הליגמן' השוכן ברח' רבי עקיבא בבני ברק החפצים להופכו לבניין מגורים. בית המשפט הפך את החלטתו היום וחייב את צד בית הכנסת בנתינת פיצויים בלבד ללא הריסת בית הכנסת.

בית המשפט דחה את עמדת היורשים וטען כי עמותת בית הכנסת הנוכחית תפצה את היורשות של מקים בית הכנסת בכמה מיליוני שקלים כפי שיוכרע בדיון נוסף בשבועות הקרובים ואילו הבית הכנסת לא ייהרס.

בשיחה עם 'קוקר' אומר גבאי בית הכנסת כי המתפללים יירתמו כולם לטובת 'קרן' מיוחדת שתוקם לצורך גיוס הסכום הנדרש לפיצוי היורשות, "את הניצחון האמיתי השגנו בכך שבית הכנסת יוותר על כנו ולא הוצרכנו להגיע למחוזות מבישים של הריסת בית כנסת חשוב ומרכזי בלב בני ברק". אמר.

לפני כשנתיים וחצי הוציא בית דינו של מרן הגר"נ קרליץ פסק מיוחד בעקבות הניסיון להרוס את בית הכנסת "הננו להבהיר דעתנו, דעת תורה ששטח בית הכנסת 'הליגמן' הוא שטח הקדש ויש איסור לרכושו. וכל מי שיעשה זאת, מניח את כספו על קרן הצבי".

את הדברים כתבו דייני בית הדין של הרב קרליץ שאסר לרכוש את בית הכנסת 'הליגמן' בבני ברק, ולמרות פסיקת בית המשפט שהתירה ליורשי המקום למכור את בית הכנסת. הדיינים כתבו את הדברים לאחר שנודע לגבאי בית הכנסת כי מתנהל משא ומתן למכירת המבנה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה הועילו חכמים במאבקם ..!?? מראש היו רוכשים מהמשפחה את הקרקע,כעת בית המשפט יכריע את מחיר הקרקע…….כאשר אין עצת חכם עושים רק שטויות ומשלמים מחיר יקר על חשבון המתפללים

  ממתפללי אליגמן |
  הגב
  • לפני שמגיבים יש להיות מצויים בפרטים ומתוכן דבריך נראה שאתה תלוש מפרטי הענין לחלוטין.
   ובכל מקרה מי שמתיימר לתת עצת חכם נאמר עליו עוד חכם כזה ו…

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב