ניצחון ל"קול ברמה": קול חי הפסידו בתביעה

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב החליט לפני זמן קצר (ראשון)לחייב את רדיו "קול חי" בהוצאות משפט בגין תביעה שהגישה תחנת רדיו קול ברמה בנושא חידון ההלכה העולמי. השופטת קבעה בהחלטתה כי על המשיבה לשנות את החידון על כל רבדיו

ניצחון ל"קול ברמה": ביהמ"ש המחוזי בתל אביב החליט לפני זמן קצר (ראשון)לחייב את רדיו "קול חי" בהוצאות משפט בגין תביעה שהגישה תחנת רדיו קול ברמה בנושא חידון ההלכה העולמי.

השופטת קבעה בהחלטתה כי על המשיבה לשנות את החידון על כל רבדיו: שם החידון, הניקוד , הלוגו, המנגינה, מספר המתמודדים, סכום הפרס, שיטת הניקוד, שעון העצר, ושאלה עוברת – תהיה שאלה מתחלפת.

כן מחוייבים הנתבעים שלא לעשות את הגמר באותו יום. ובנוסף יחוייבו בהוצאות משפט ע"ס 7,500 ש"ח.

השופטת קובעת עוד בפסיקתה כי הפורמט הקודם של החידון הועתק במלואו, כן עברו על חוק הפרת זכויות יוצרים.

בדיון שהתקיים בשבוע שעבר (ב') בבית המשפט, על העתירה הדחופה של קול ברמה נגד קול חי, לאחר שהאחרונה החלה לשדר תעתיק מדויק של התכנית 'חידון ההלכה העולמי' ששודר עד לאחרונה ב'קול ברמה', אמרה השופטת נועה גרוסמן לאנשי 'קול חי' כי מדובר בהפרת זכויות יוצרים.

השופטת גרוסמן אמרה כי "העתקת מכלול האלמנטים בתוכנית 'חידון ההלכה העולמי', יש בה כדי להוות הפרת זכויות יוצרים".

כפשרה, החליטה השופטת כי על 'קול חי' לשנות את הקונספט של התכנית שלהם, שלמעשה כבר משודרת מזה שבועיים במתכונת הישנה, מהקצה לקצה.

כזכור, ב'קול ברמה' זעמו על כך שברדיו המתחרה העתיקו מהם אחד לאחד את תכנית הדגל, חידון ההלכה העולמי, שהיתה משודרת במשך 8 שנים בקול ברמה על ידי המגיש, הרב אופיר מלכה, וזכתה למאות אלפי מאזינים. עם מעברו של הרב מלכה לקול חי, החלה התכנית להיות משודרת באותו פורמט בדיוק ואף תחת אותו השם בקול חי, משבוע שעבר, למרות הפיתוח והמאמצים שהשקיע 'קול ברמה' במשך השנים האחרונות בתכנית.

ב'קול ברמה' לא ויתרו והחליטו על הגשת תביעה משפטית על העתקת היצירה שלטענתם נוצרה אצלם, ואכן, לאחר קבלת היתר משלושה מגדולי הדור, פנו אנשי קול ברמה לבית המשפט, והבוקר, כאמור, אף זכו בעתירה.

מספר המתמודדים ישונו

: סכום הפרס שיטת הניקוד
שעון העצר ישתנה
שאלה עוברת תהיה שאלה מתחלפת

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתם רואים, עברית הם לא מבינים...

  חסר בהבנת הנקרא…
  "ממש בור ועם הארץ…..", נטול הסכלה….
  אחרי זה רוצים להקים מפלגה….
  אני מקווה שלספור אתם יודעים
  במוצאי הבחירות כמה עשרות הצביעו לכם….

  קובי |
  הגב
 2. קול חי לא לשם שמים ממש חזירים חקיינים עלובים כמו קופים וחזירים מתועבים פפפווו ימח שמכם וזכרכם ארור המפרסם שם שתנעל בקרוב התחנה ארורה זו

  קול חי לא לשם שמים ממש חזירים חקיינים עלובים כמו קופים וחזירים מתועבים פפפווו ימח שמכם וזכרכם ארור המפרסם שם שתנעל בקרוב התחנה ארורה זו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. פעם ראיתי ערבי שקיבל מכות וצעק "קרעתי אותו"

  החידון נימשך כרגיל רק שינו את השם שלו אז למה לשקר על משהו שכולם כבר יודעים עליו וסתם תצאו מפגרים

  אתר של שקרנים |
  הגב
 4. אקטואליק לפחות קצת תסתירו שאתם וקול ברמה באותה בעלות

  עוד כזה ניצחון ואלי ישי ראש הממשלה… באינדונזיה

  שאול |
  הגב
 5. רציניים?

  איך זה נצחון לקול ברמה? קול ברמה אכלו אותה כאן לגמרי. הוצאות משפט זניחות לקול חי, זו פשוט כותרת מגמתית. כמו עיתון סובייטי.

  יוסי |
  הגב
 6. לא מבין מהיכן הגיעה הכותרת המטעה

  לפי הנאמר בפסק הדין המצורף (חלקית לכתבה – אולי יש למישהו רצון להסתיר…) השופטת בכלל לא דרשה מרדיו קול חי לשנות את הפורמט, מהכתוב עולה שרדיו קול חי שינה את הפורמט מעצמו ומשכך אין פה זכויות יוצרים והתוכנית שונה בעליל ואין מקום לתביעה.

  הכותרת במקרה הטוב מטעה ובמקרה הרע שקרית.

  ובלי קשר חבל שרדיו קול ברמה מתנהג בכזו קטנוניות, לא מרגיש לי דרך של בני תורה.

  מתנחל אוהב ישראל |
  הגב