ניצחון לשומרי השבת: בית המשפט דחה את הערעור של בעלי העסקי במתחם ירקונים

ניצחון לשומרי שבת סוף למתחם העסקים שחילל שבת – ביהמ"ש המחוזי בלוד דחה ערעור שהגישו בעלי מרכז הקניות "פאוור סנטר" במתחם ירקונים ליד פ"ת על ההחלטה שלא להאריך פעם נוספת את הצווים המורים על הפסקת השימוש והריסת המרכז המסחרי שנבנה באופן לא חוקי

סוף למתחם העסקים שחילל שבת – ביהמ"ש המחוזי בלוד דחה ערעור שהגישו בעלי מרכז הקניות "פאוור סנטר" במתחם ירקונים ליד פ"ת על ההחלטה שלא להאריך פעם נוספת את הצווים המורים על הפסקת השימוש והריסת המרכז המסחרי שנבנה באופן לא חוקי.

בית המשפט המחוזי דחה את העתירה שהגישו בעלי מרכז הקניות ולא יוכלו להקים שם דוכנים ולהרוס את המקום. כזכור, אנחנו כאן באקטואליק דיווחנו שהמועצה הארצית לתכנון ובניה החליטה לא לשנות את התב"ע במתחם ירקונים, והקרקע שהייתה אמורה להפוך לכר נרחב לחילול שבת – תוגדר כחקלאית. הקרקע הינו מתחם מסחרי ענק ליד פתח תקווה שמחלל שבת ולשם באים אלפי איש מידי שבת. היזמים ניסו כמה פעמים לשנות את ההגדרה של הקרקע, כעת, בהחלטה האחרונה נסתם הגולל, ולא יהיה ניתן לשנות את יעוד הקרקע.

קובי ברמר יו"ר העסקנים הקטנים בתל אביב אחד ממובילי המאבק נגד חילול השבת מספר לאקטואליק "המתחם הזה הוא כמו כמה מתחמים שיש ברחבי הארץ וכולם מחללים שבת. "לצערנו", הוא אומר. "אנחנו נלחמנו נגדם גם בגלל שזה קרקע חקלאית שאין לה יעוד לבניה. אנחנו נלחמנו נגד מחללי השבת בכל הכוח" .

"אני מקווה", אומר ברמר, "שההחלטה הזאת תיושם גם בכל המתחמים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.