"ניצלה קטינות": אישום נגד מדריכת הבנות מבני ברק

במספר רב של הזדמנויות, בפנימייה ובמקומות אחרים, ביצעה הנאשמת בקטינה מעשים חמורים חרף התנגדותה של הקטינה

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב הרשיע את יעל גבריאלוב (23), מדריכה בפנימיית בנות בבני ברק, בשורה של מעשי סדום חמורים . העבירות בוצעו ב- 2 חניכות בפנימייה- אחת בת 14-16 ואחת בת 11-12 בעת ביצוע המעשים.

על פי כתב האישום, אשר בו הודתה הנאשמת במסגרת הסדר טיעון, המתלוננת באישום הראשון הינה קטינה ילידת 2001. הנאשמת שהתה הקטינה בפנימייה מכוח צו בית משפט והנאשמת שימשה כמדריכה בפנימייה.

בשלהי חודש ספטמבר 2014, בסמוך לחופשת ראש השנה, במועד שאינו ידוע במדוייק, בעת שרוב השוהות בפנימייה יצאו לחופשה, נותרה הקטינה בפנימייה בהיעדר מקום אחר לשהות בו. הקטינה התלוותה לנאשמת לבילוי בקניון והנאשמת רכשה עבורה מתנות. החל מאותו מועד, הנאשמת, שהייתה מודעת לבדידותה ולמצוקותיה של הקטינה, רקמה עם הקטינה קשר אינטנסיבי מאוד, במסגרתו קנתה לקטינה מתנות שונות, התעניינה בשלומה וברווחתה והתקשרה אליה פעמים רבות. בכך יצרה הנאשמת אצל הקטינה תלות כלפיה. בהמשך הקשר, הנאשמת איימה על הקטינה כי אם לא תעשה כרצונה, תנתק איתה את הקשר. בין השנים 2016-2015, בהיותה של הקטינה כבת 15-14 במספר רב של הזדמנויות, בפנימייה ובמקומות אחרים, ביצעה הנאשמת בקטינה מעשים חמורים חרף התנגדותה של הקטינה.

על פי האישום השני, המתלוננת באישום זה הינה קטינה ילידת 2004. בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, שהתה הקטינה בפנימייה מכוח צו בית משפט והנאשמת שימשה כמדריכתה. בין השנים 2015-2017, בהיותה של הקטינה כבת 11-12 במספר רב של הזדמנויות בפנימייה, ביצעה הנאשמת בקטינה מעשים חמורים. במהלך התקופה, קנתה הנאשמת לקטינה מתנות שונות, העדיפה אותה על פני החניכות האחרות בקבוצה שבפנימייה, הזמינה אותה לישון בחדרה, התירה לה להשכים באיחור, ונמנעה מלגעור בה.

הסדר הטיעון נחתם, בין היתר, על מנת לחסוך מהמתלוננת באישום הראשון את העדות בביהמ"ש. שיקולים נוספים לחתימה על ההסדר הינם הודיית הנאשמת בחלק מהותי מכתב האישום המקורי, קבלת אחריות על מעשיה וחיסכון בזמן שיפוטי. ההסדר אינו כולל הסכמה לעניין העונש.

עו"ד רותם נוימן וסרמן מפרקליטות מחוז ת"א (פלילי), שטיפלה בתיק, מסרה בתום הדיון כי "מדובר בנאשמת שניצלה קטינות שהיו גם כך במצב פגיע ורגיש, ניצלה את בדידותן ואת תלותן בה במשך תקופה ארוכה, על מנת לבצע בהן עבירות חמורות."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.