ניצן הורביץ פורש מהחיים הפוליטיים

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) הודיע אחר הצהריים (רביעי) כי לא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה.

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) הודיע אחר הצהריים (רביעי) כי לא יתמודד בבחירות לכנסת הבאה.

במכתב שפרסם לפעילי המפלגה הוא כותב: אחרי התלבטות עמוקה החלטתי לא להתמודד ברשימת מרצ לכנסת הבאה. שקלתי את זה במשך חודשים רבים והתלבטתי עד הימים האחרונים. שתי קדנציות בכנסת – יותר משש שנים כחבר כנסת – ואני רוצה להמשיך לכיוונים חדשים.

זו הכרעה מאוד לא פשוטה מבחינתי. עשיתי דרך ארוכה ומרתקת בתנועה הזו ויש לי בה חברים ותומכים רבים בכל קצות הארץ.

אני אוהב את הארץ הזו ואני אוהב אתכם מאוד. עשינו המון דברים יחד. הובלנו מאבקים, יזמנו חקיקה מתקדמת, לחמנו על ערכי היסוד: על הדמוקרטיה, על זכויות האדם, על הצדק החברתי ועל השלום.

מה הלאה? לאן פניי מועדות? יש לי מחשבות ותכניות והן יתבררו בקרוב. דבר אחד בעיקר ברור לי מאוד: דעותיי וערכיי לא השתנו. מאז שעמדתי על דעתי, עוד כנער, דגלתי בערכים המשותפים שלנו. מאבק בניצול ובדיכוי, סובלנות, חופש המחשבה, הביטוי והיצירה. הצרפתים ניסחו את זה הכי טוב, כרגיל: חירות, שיוויון, אחווה.

לסיום הוא כותב: השנים שלי בפוליטיקה, על אף הקשיים והמכשולים וההיכרות עם כמה היבטים עוד פחות נעימים של העסק, לא ערערו את השקפת העולם שלי, אלא דווקא חיזקו והעמיקו אותה. כיום אני רואה דברים בצורה חדה וברורה יותר, מכיר את התהליכים מקרוב, ומאמין יותר מתמיד בצדקת הדרך. ואני יודע: הדרך הזו, גם אם ארוכה, גם אם קשה – הדרך הזו תנצח.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.