ניצן: מולאו אוצרות מי הגשמים

מולאו אוצרות מי הגשמים לקראת סיום בניית המקווה בישוב ניצן על ידי "המרכז הארצי למען טהרת המשפחה בא"י"

 

בימים אלו הולכות ונשלמות העבודות בבניית המקווה בישוב ניצן בניית המקווה נעשית על ידי "המרכז הארצי למען טהרת המשפחה בא"י", בהתאם לכך המקווה יועמד לרשות תושבי ניצן והישובים בסביבה.

 

עם השלמת בניית המקווה הישוב ניצן יצטרף למאות ישובים רבים אחרים ברחבי הארץ, אשר בהם הוקמו המקוואות על ידי "המרכז הארצי למען טהרת המשפחה". המודעות הציבורית לשמו של הישוב מגיעה בעקבות הפרסום על דבר הקמת המקווה בו. כפי שעד היום הגיעו לידיעת הציבור שמותיהם של מאות ישובים, מושבים, כפרים, קיבוצים, עיירות וערים, מגבול הצפון ועד לדרום הרחוק אשר בהם נבנו, שופצו ושוקמו במשך השנים כאלף מקוואות באמצעות "המרכז הארצי למען טהרת המשפחה".

 

ניצן הוא ישוב קהילתי בחבל לכיש, בעל אופי דתי מובהק, אשר הוקם בשנת 1949. הישוב ממוקם באזור מישור החוף הדרומי, בסמוך לחולות ניצנים (ומכאן שמו). מבחינה מוניציפלית, היישוב שייך למועצה האזורית חוף אשקלון.

בשנת 2005, עקב תוכנית ההתנתקות ופינוי הישובים מחבל עזה, הוקמו בישוב ניצן קראווילות שהיוו מגורים זמניים עבור המפונים. מכיוון שתהליך פינוי המגורים הזמניים התעכב, הוחלט להקים ישוב חדש – ניצן ב', בעל סמלים ושלטון מקומי משלו, על מנת שאיכות החיים של תושבי ניצן לא תפגע, ומרקם החיים הנעימים שמאפיין את היישוב ישמר, כך שהיום תושבי ניצן וניצן ב' חיים אחד ליד השני ללא הפרעות.

האופי של ניצן היה מאז ומתמיד אופי דתי-לאומי, וכלל חברי הישוב שומרים על אורח חיים דתי במידה כזו או אחרת. בישוב ניצן שומרים על פלורליזם מבחינה חברתית – ובני כל העדות שרואים את עצמם כשומרי מצוות, מוזמנים להגיש בקשה ולהצטרף אל היישוב. הישוב מקיים פעילויות קהילתיות שונות, עם התמקדות כמובן בשמירה על אורח החיים הדתי, לצד שליחות ציונית.

בישוב עד עתה לא קיים מקווה טהרה , בהתאם לכך פנו חברי ועד הישוב למרכז הארצי למען טהרת המשפחה בבקשה לסייע להם בבניית המקווה בישוב.

 

הרב חיים לוי, יו"ר "המרכז הארצי למען טהרת המשפחה בא"י", מציין כי לאחר קבלת הבקשה ובהתאם למטרות העמותה לסייע בבניית ושיפוץ מקוואות בכל נקודת ישוב בארץ ישראל הוחלט בעצה אחת יחד עם הנהלת ורבני העמותה לשאת בעול בניית המקווה בישוב ניצן.

 

מיד לאחר קבלת ההחלטה יצאו צוותות של "המרכז הארצי למען טהרת המשפחה" למקום, ולאחר שבחנו את המקום שהוקצה עבור מבנה המקווה הוכנו תכניות מתאימות, והעמידו את כל הלוגיסטיקה הנדרשת לביצוע מיידי של העבודות.

 

כמו בכל המקוואות שנבנו ברחבי הארץ, עם ניסיון עצום בכל פרט ופרט, בוצעו העבודות בדייקנות ובהקפדה רבה על הידור הלכתי מלא, יחד עם הידור חיצוני לתפארת.

 

עם סיום העבודות הגיעו למקום צוות רבני הכשרות של טהרת המשפחה בראשות הרב ישעיהו פויפר הרב האחראי על הכשרות מטעם ארגון טהרת המשפחה אשר טיפלו בניקוי וסידור האוצרות אשר איפשרו את פתיחתן לצורך מילוי האוצרות על ידי מי הגשמים שירדו בקרוב בעז"ה בד בבד עם סיום העבודות האחרונות הבמקום אשר יאפשרו את פתיחת המקווה בקרוב לרווחת תושבי המקום והישובים בסביבה.גשמים 2

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.