נירלט: טיפים לבחירת גוונים שיאירו את ביתכם

טיפים ועצות ליצירת אווירה חמימה וליצירת תחושה מרווחת יותר בעזרת צבעים מתאימים

בחירת הצבע לקירות משפיעה רבות על האווירה בחלל החדר. בחירה נכונה של צבעים יכולה לתרום להארה של החדר, ליצירת אווירה חמימה ואפילו ליצירת תחושה מרווחת יותר.

הדס כהן, מנהלת תחום אדריכלים והשראה בצבע בחברת נירלט מנדבת טיפים ועצות לבחירת הצבע הנכון:

על אף שטבעי להניח כי גוונים לבנים וגוונים בהירים מאוד מסייעים להאיר חללים חשוכים, זו אינה טענה גורפת. בחלל לא מואר וחיוור הגוונים הבהירים והלבנים גם הם יראו חיוורים. לעומת זאת, דווקא בחללים מוארים ושטופי שמש, הגוונים הלבנים והטבעיים יראו במיטבם.

לנירלט מניפת לבנים, בה ניתן למצוא מבחר גווני לבן המחולקים ל- 5 משפחות: לבן עם נגיעה של שמנת, לבן עם נגיעה של מוקה, לבן עם נגיעה של אפור, לבן עם נגיעה של ירוק ולבן עם נגיעת פודרה, ומתאימה לצביעת חללים מסוג זה. גווני המניפה הזו, יעשו את העבודה לחלוטין.

צילום: יחצ נירלט
צילום: יחצ נירלט

ניתן בהחלט לבחור בגוון נוסף ומשלים שיהיה גם הוא מסקאלת הגוונים הבהירים, על-מנת לתת לחדר אופי ונופך עיצובי, למשל כחלחל או ירקרק מעושן. המשקיעים מבינינו יכולים לשחק עם חלוקת הצבע בקיר, למשל: החצי התחתון של הקיר ייצבע בגוון "צבעוני" ואילו העליון בגוון מתוך רגוע מתוך מניפת הלבין. בין הגוונים, ניתן לשים כחוצץ בורדר דקורטיבי, שיעשיר את המראה.

צילום: יח"צ נירלט
צילום: יח"צ נירלט

ומה עושים בחלל חשוך?

במקרה של חלל חשוך או אפרורי בתחושה, מומלץ לבחור בגוונים חמים ורוויים בצבע. העושר של הפיגמנטים החזקים יעניק תחושה חמה ומלאת אור המופץ מתוך הקירות בעלי הגוון העמוק.

צילום: יח"צ נירלט
צילום: יח"צ נירלט

אילו משפחות צבע יכולות להתאים?

גווני אדמה יפים וחמים! בקבוצה זו נכנסים גוונים חומים, אדמדמים, גווני חמרה, צהובים-חרדליים וגווני מייפל זהובים. קבוצה נוספת של גוונים מומלצים היא מקבצות הגוונים הירוקים והכחולים-מעושנים, ביניהם ניתן למצוא גווני ירוק זית יפים או כחולי ים-אפרפרים. אמנם זו קבוצה קרירה יותר של גוונים אך אלו גוונים שיראו נפלא לצד חומריות של עץ מלא התורם לחימום האווירה.

מומלץ להשתמש בנירוקריל EXTRA שהינו צבע אקרילי על בסיס מים בגימור מט, אותו ניתן לגוון בכל אחד מגווני המניפה. הצבע בעל כושר הכיסוי והסתרה הגבוה בשוק (14 מ"ר לליטר).

צילום: יח"צ נירלט
צילום: יח"צ נירלט

"כאן אני ממליצה לא להסס ולבחור במניפה את קוביית הצבע השלישית ואף כהה מזו", מייעצת כהן. הגוונים החמים משנים את החלל ומעניקים תחושה עוטפת ומעוצבת. במידה והאווירה צבעונית לכם מדי, תוכלו להשלים בסטיילינג של הריהוט או הטקסטיל בטונים של לבן וגוונים טבעיים ובהירים, לצד חומריות טבעית.

את התקרה מומלץ להשאיר לבנה על מנת לא ליצור אשליה של חלל סגור ונמוך, והמלצה נוספת היא "להשאיר גם כ 30-40 ס"מ מהתקרה ומטה באותו לבן של התקרה". ניתן גם להדביק/לחבר קרניז עדין המחבר בין הלבן לגוון הקירות, שאותו גם מומלץ לצבוע בלבן. השילוב של הקרניז הלבן יוצר תחושה של מעטפת לבנה עליונה ומאזן את הקירות רוויי הצבע.

עכשיו אתם מוכנים לבחור את הצבעים שיאירו את החדר ויפיגו את החשכה!

נירוקריל EXTRA מוצע ב- 6 גדלים של אריזות: 1,3,5,10,16,18 ליטר. ניתן להשיג בחנויות וברשתות השיווק המובחרות במחיר מומלץ לצרכן של 115 ₪ לאריזת 5 ליטר (בסיס A). מומלץ לצביעה באמצעות רולר או מברשת, ב- 2 שכבות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.