ניר דבורי במסע למוקדי הדמים (וידאו)

שנה לגל הטרור שעוד לא הסתיים, כתב חדשות 2 חזר לאירועים שהחלו את גל הטרור המתמשך. צפו { שנה לגל הטרור}

שנה לגל הטרור שעוד לא הסתיים,  כתב חדשות 2 ניר דבורי חזר לאירועים  שהחלו את גל הטרור המתמשך.

צפו בכתבה באדיבות רשת

אחד הנקודות הראשונות, היה האירוע בו נרצחו בני הזוג איתם ונעמה הנקין סמוך לשכם. כבר באותו לילה הבינו בצה"ל שמשהו השתנה, שהחל גל טרור אחר שכמותו לא פגשו: צעיר בגילו, אינטרנטי וקטלני. "השנה החולפת חייבה אותנו ללא מעט שינויים", מודה מח"ט עציון, אל"מ רומן גופמן, "בתפיסות ובאופן ההסתכלות על הצד השני".

אל"מ גופמן מוסיף כי "הבנו גם כמה מגמות חדשות ואת המשמעות המבצעית שלהן. כך נכנסנו לתהליך של התאמה, ייצור טכניקות, תרגולות שמתאימות יותר לאיומים החדשים שהתהוו – גם במישור ההגנתי וגם ההתקפי", הדגיש.

כמעט 300 פיגועים – דריסה, ירי, דקירה – הובילו ליותר מ-40 הרוגים ו-400 פצועים בגל הטרור האחרון, שכמעט והוכנע אולם לאחרונה החל להרים ראשו שוב. "בצומת תפוח היו המון פיגועים, אי אפשר לספור עם האצבעות", אומר רס"ן אליצור טרבלסי, קצין הנמ"ר מחטיבת השומרון, "הצומת הוא מוקד משיכה למחבלים מכל הגזרות. זה אחד המקומות שעברו שינוי תשתיתי משמעותי מאוד".

"המרחב באיו"ש מתפתח", אומר גופמן, "הדיפוזיה האזרחית היא כל כך חזקה, ולכן יש מאמץ אזרחי מאוד משמעותי שתכליתו לפגוע במי שצריך לפגוע ומנגד להעצים, לעזור ולחזק את מי שצריך. רוב האזרחים הפלסטינים לא קשורים לטרור באופן פעיל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.