ניתוח קיצור קיבה לטיפול בהשמנת יתר חולנית

אחת הבעיות הנפוצות והמדוברות ביותר בשנים האחרונות היא השמנת יתר. אם נדמה לכם שהיא הולכת ומתפשטת אתם לא ממש רחוקים מהאמת, ואפשר לקשור את התפשטות הבעיה באופן שבו אנחנו חיים, בקצב שבו אנחנו זזים ובמידה שבה אנחנו נחשפים למזונות מתועשים – הפתרון המהיר שמשתלב עם אורח החיים הקצבי הזה. גם העובדה שאנחנו מבלים את רוב היום שלנו על הכיסא במשרד, מול המסך ותחת המזגן, במקום להזיז את הגוף ולהוציא אנרגיה, כל אלה בוודאי לא מועילים לנו אלא רק מזיקים. עם זאת, המצב נעשה חמור עוד יותר ככל שהמשקל עולה והגוף מתמודד לא רק עם נזקים מידיים, אלא גם עם בעיות אחרות כמו חסימת עורקים, סוכרת או לחץ דם גבוה. הבעיות הללו ילוו כל מי שמתמודד עם השמנת יתר משמעותית, ואין זה משנה אם הוא בגיל הנעורים, בשנות ה-30 לחייו או בעשור השביעי.

ניתוח כפתרון לבעיה

השמנת יתר זוכה לתשומת לב רבה מאוד בשנים האחרונות, והחשיפה הגדולה מובילה להופעתן של שיטות חדשות שיאפשרו התמודדות טובה יותר. בין הפתרונות המבוקשים ביותר נמצא ניתוח קיצור קיבה. אלא שבאופן מפתיע, גם מי שמתעניין באפשרות לעבור ניתוח כלל אינו מודע למשמעות שעומדת מאחוריו, ובעיקר, רבים כלל אינם מודעים לכך שקיימים סוגים שונים של ניתוחים, לרבות ניתוח טבעת, שרוול קיבה, מעקף קיבה או מעקף תריסריון. ניתוחים שונים יתאימו למצבים שונים, למטופלים שונים ולצרכים הייחודיים של כל אדם, וכדי שתוכלו לבחור את הדרך הנכונה ביותר עבורכם אתם ללא ספק זקוקים לייעוץ מקצועי ולליווי.

לקראת הניתוח

אם קיבלתם את ההחלטה לעבור ניתוח לטפל בבעיית ההשמנה שממנה אתם סובלים, הצעד הראשון וההכרחי הוא להגיע לפגישת ייעוץ. במהלך הפגישה הזו תיבדקו באופן יסודי כדי לוודא שאתם אכן עומדים בקריטריונים, ובעיקר כדי שהרופא המייעץ יוכל לוודא שאתם כשירים לקראת ההליך המורכב. מפגש הייעוץ הוא גם הזדמנות מצוינת עבורכם לשאול שאלות, לשתף בחששות, להחליט האם עדיף לבצע ניתוח קיצור קיבה באסותא או בבית חולים אחר, ובעיקר להרגיע את הלחץ. בסיטואציה הזו, כשאתם ניצבים בפני גורם מקצועי ומנוסה, אתם יכולים לשאול הכל, ולמעשה מומלץ שלא לשמור בבטן אף דילמה ואף חשש. תנו לרופא (או לרופאה) שלכם להרגיע אתכם, ודעו בדיוק לקראת מה אתם צועדים לפני שאתם מחליטים לעלות על שולחן הניתוחים. ניתוח קיצור קיבה יכול לשנות את חייכם ולשפר את איכות חייכם ואת בריאותכם, אתם רק צריכים להכיר את ההליך ולדעת שאתם מוכנים היטב לקראת הרגע הגדול – וגם לקראת היום שאחרי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.