נכדו של הרב עובדיה יוסף הפך לקצין: "סבא עודד אותי"

נכדו של מרן הרב עובדיה יוסף הפך השבוע לקצין בצה"ל. בשיחה עם חדשות 2 Online מספר על התמיכה והעצה שקיבל מהסב האהוב: "הוא אמר לי לבחור במה שחפץ לבי"

סגן-משנה רון צ'קוטאי (21) ממודיעין, נכדו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל, סיים השבוע את קורס הקצינים. "אני חושב שסבא היה גאה בי ומעודד אותי". הוא אומר לחדשות 2 Online "אני הראשון מבין 64 נכדיו שקיבל דרגות קצונה".

 

לצ'קוטאי, בנה של רבקה צ'קטואי, בתו של הרב עובדיה ובנו של הרב יעקב צ'יקוטאי, היה חשוב להתגייס לצה"ל, והוא שולב בקצונה בבסיס ההדרכה של חיל השלישות בעיר הבה"דים, הוא ישובץ כקצין במדור בני ישיבות בלשכת הגיוס בתל השומר, שם שירת גם כחייל.

ולמי פנה לפני שהלך לצבא? ללא אחר מסבו: הרב עובדיה. זו גם הייתה, השיחה האחרונה ביניהם, לפני פטירתו בגיל 93 .

"התייעצתי איתו לאיזה מסלול ללכת", נזכר הקצין הצעיר. "הוא אמר לי שהתפיסה שלו שהתורה היא מעל הכל, ושאם אני לא לומד תורה אז בטח לתרום למדינה, כי אסור להיבדל מהקהל. הוא אמר לי 'מה שלבך חפץ בו זה הכי טוב, אבל איפה שיש הכי הרבה תורה'".

אותה עצה, שרון הצעיר לא ידעה שהיא האחרונה שיקבל מסבו האהוב, השפיעה עליו מאוד – והוא החליט בסוף להתגייס במסלול של ישיבת הסדר: "ראיתי שהלב שלי מאוד חפץ בזה, ככה הגדרתי את זה כך ולשם כיוונתי. הוא ידע שאני מתגייס".

במהלך השירות קיבל  צ'קוטאי, את הידיעה על מותו כמו עוד רבבות, השתתף כמובן בהלוויה: "היו לי רגעים נפשיים קשים שם, אבל ראיתי את הכבוד הגדול שהוא מקבל – עם ישראל הגיע לעשות לו כבוד כי אנשים מוקירים לו תודה על כל מה שהוא עשה כל חייו".

"אני חושב שסבא היה מאוד גאה בזה", הוא מציין. "זה לא משהו פשוט, צריך הרבה תעצומות נפש כשמגיעים למקומות האלה, אבל זה לא נוגד לתפיסת העולם שלו, להיפך, הוא היה מאוד בעד הצבא, ובעד בחיילים, היה רואה חיילים ומנשק אותם והוא היה מאוד גאה בהם".

והגעגועים לא מרפים. "אני זוכר ממנו את השקדנות, הוא היה יושב ולומד ואסור היה להפריע לו. אתה אצל סבא בבית וכולם משתוללים, והמשפט שאני לא יכול לשכוח זה "שששש, סבא לומד. בחתונות ושמחות הוא היה מגיע אבל את כל זמנו חוץ מזה היה מקדיש ללמידה".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איפה מרן ואיפה בנו הקיצוני דוד יוסף רחוקים כשנות אור מחש"ך

    אשר |
    הגב
  2. הרב עובדיה אהב את חיילי צה"ל ואת מדינת ישראל בניגוד לבניו שהפכו אנטי ציוניים ורק מוצצים את לשד המדינה.

    אזולאי |
    הגב