נכד ישיבת קול תורה שוחרר ממעצר

הערב תתקיים מעמד קבלת פנים לבחור מאיר בורדיאנסקי שהשתחרר היום ממעצר של 45 יום בכלא הצבאי

הערב תתקיים מעמד קבלת פנים לבחור מאיר בורדיאנסקי שהשתחרר היום ממעצר של 45 יום בכלא הצבאי. המעמד יתקיים בשעה 22:15 בבית מדרש הגר"א בעיר מודיעין עלית

מאיר בורדיאנסקי ישב בפועל פחות מ 40 יום.

מנחם שטאובר – פרקליטו של אסיר עולם התורה מאיר בורדיאנסקי: "בפועל הוא ירצה רק 34 יום בכלא הצבאי. 4 ימים יופחתו בשל התנהגות טובה, בנוסף, יש את חנינת יום העצמאות שתוריד לו 7 ימים מימי המעצר".

במשפטו של האסיר מאיר בורדיאנסקי השתתפו רבני מועצת גדולי עולם התורה של הפלג הירושלמי; הגאון הגדול רבי צבי פרידמן, הגאון הגדול רבי ברוך שמואל דויטש, והגאון הגדול רבי שמואל מרקוביץ.

עוד נוכחים במשפטו; משגיח ישיבת קול תורה וסב הבחור – הגאון רבי יצחק ירוחם בורדיאנסקי, אחיו של רבינו מרן ראש הישיבה זצוק"ל – הגאון רבי מרדכי אויערבאך, והגאון רבי אליעזר דינר.

כזכור, מאות מפגינים חסמו בירושלים ובבני ברק את הכבישים הראשיים במחאה על מעצרו של תלמיד ישיבת קול תורה. על קיום המחאה הורתה מועצת גדולי עולם התורה של בני תורה וכלשונו של הגאון הגדול רבי עזריאל אויערבאך שליט"א, במכתבו אודות "החובה הברורה להשתתף במחאה", "שלאחר שכבר הורה זקן הלא הוא מרן ראש הישיבה אחי הגדול זצוקללה"ה, א"כ זהו פסק ההלכה הברור שאין לסור ממנו. וכפי שכבר קיבלו עליהם חשובי תלמידי החכמים גדולי מרביצי תורה והוראה שנתכנסו במועצת גדולי עולם התורה והיתה הכרעתם הברורה להמשיך בדרכו בכל הענינים וגם בענין זה שצריך להרעיש עולם ומלואו על דבר זה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.