"נכון לומר עליו השכבה": פסיקת מרן הגר"ע על חייל דרוזי שנהרג

נפילתו של השוטר זידאן סייף ז"ל בקרב מול במחבלים בבית הכנסת, עוררה שוב את הנידון ההלכתי בשאלת גוי שנהרג בעת שהגן על יהודים. זה הזמן להיזכר בפסיקתו של הרב עודיה זצ"ל בענין

נפילתו של השוטר זידאן סייף ז"ל בעת שניסה להגן על המתפללים מפני המחבלים, העלתה שוב את שאלת היחס ביהדות לגויים שנפלו בעת שהגנו על יהודים.

מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, התייחס לענין ופסק כי דינו כחסיד אומות העולם.

"חייל דרוזי שעמד על משמרתו להגן על ישראל מפני אויב ומתנקם, ונהרג בידי הישמעאלים – נכון לומר עליו 'השכבה' בבית הכנסת לעילוי נשמתו", כתב מרן הגר"ע.

בהמשך הסביר מרן: "הדרוזים מאמינים באל אחד ואינם עובדי עבודה זרה כלל, וגם מאמינים בהשארות הנפש, ולא עוד אלא שהם מתגייסים לצבא ההגנה לישראל ומוסרים את נפשם על הגנת תושבי מדינת ישראל ושומרים על שבע מצוות בני נח ודינם כחסידי אומות העולם".

IMG-20141119-WA0009

בתוך כך, בשעות האחרונות מופצת ברשתות החברתיות קריאה לבני הציבור החרדי להשתתף בהלווית השוטר הדרוזי המנוח. בהודעה נאמר: "אנחנו קבוצה של חרדים שרוצים לארגן אוטובוס ללויה של חסיד אומות העולם רס״מ זידאן, בשעה 12 מבנייני האומה. זכרו שזהו קידוש ה׳ שאנחנו מחויבים לו. זה יעלה באזור ה50 ש״ח. מי שבענין שישלח הודעת אסמס למספר 0543131770. וזו התחייבות מצידו להגיע".

כזכור, אמש פורסם כי ההרוג החמישי בטבח בבית הכנסת הוא רס״ר זידאן סיף, שוטר תנועה במשטרת ירושלים, אשר חירף נפשו להצלת חיים ונרצח בפיגוע היום בשכונת הר נוף.

רס״ר סיף, בן 30 במותו, הותיר אחריו אישה, תינוק בן 4 חודשים, הורים וחמישה אחים. הוריו ובני משפחתו מתגוררים ביאנוח ג׳ת, שם הוא יובא מחר למנוחות.

רס״ר סיף התגייס בחודש אפריל 2011 למשטרת ישראל ושירת כסייר תנועה במחוז ירושלים. הוא הועלה לאחר מותו לדרגת רס״מ.

ממשטרת ירושלים אסי נמסר: "משטרת ירושלים מרכינה ראשה לזכרו של רס״ר זידאן סיף, שוטר תנועה במשטרת ירושלים אשר חירף נפשו להצלת חיים ונרצח בפיגוע היום בשכונת הר נוף בירושלים.

רס״ר זידאן סיף בן 30, הותיר אחריו אשה, תינוק בן 4 חודשים, הורים ו – 5 אחים.

זידאן ז״ל, הוריו ובני משפחתו מתגוררים בינוח ג׳ת, שם הוא יובא מחר למנוחות.

רס״ר זידאן סיף ז״ל התגייס באפריל 2011 למשטרת ישראל ושירת כסייר תנועה במחוז ירושלים. (הועלה לאחר מותו לדרגת רס״מ).

יהיה זכרו ברוך!".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.