אבו מאזן מדבר על הכל בראיון ל'עובדה' (וידאו)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן מעניק ראיון מיוחד ל'עובדה' מתייחס לירי בחברון וגם על אפשרות של פגישה עם ראש המממשלה. { "לא אוהב שדוקרים" }

בריאיון מיוחד ל"עובדה" פונה יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לציבור הישראלי, בעיצומו של גל הטרור ומתייחס לירי בחברון וגם על אפשרות של פגישה עם ראש המממשלה.

"נכנסים לבתי הספר הפלסטיניים כדי לחפש סכינים בתיקי התלמידים – שמעו על זה אצלכם?", תהה הראיס.

אבו מאזן הוסיף כי "מי שיוצא לדקור לא מתייעץ עם איש לפני כן". בנוסף, הוא מתייחס גם לאפשרות של פגישה ישירה עם נתניהו

אילנה דיין: ואני רוצה לשאול אותך: האם היה רגע במהלך החודשים האחרונים שבו אתה התביישת, כפלסטיני?

 אבו מאזן: אני לא אוהב לראות ילדים פלסטינים שלוקחים סכינים ודוקרים ישראלים.

אילנה דיין: וכשזה קורה, כשאתה שומע על נער בן 16 מבית עימרא שדקר למוות אימא לעיני ילדיה?

 אבו מאזן: אין ספק, זה מצער אותי מאוד. זה מצער אותי מאוד. זה לא מקובל. כי האישה הזו היא בן אדם. אסור להרוג בן אדם, בכל מקרה. אסור לשפוך דם אדם משום סיבה שהיא. אני מתנגד לזה, אני רוצה שלום. תני לי שלום בתמורה. איך תתני לי שלום? כשילד לא רואה תקווה לשלום, מה הוא יעשה? תעני לי את. מה אותו הילד יכול לעשות?

אילנה דיין: יכול להיות שכולנו איבדנו חלק מהאנושיות שלנו במהלך השנים הארוכות של כאב, סכסוך, דם ותחושת קורבנות? יכול להיות שגם אתם וגם אנחנו איבדנו משהו?

 אבו מאזן: לא, לא. לא. אנחנו מעולם לא איבדנו את האנושיות שלנו. לא אנחנו ולא הישראלים.  אני אומר שגם הישראלים הם בני אדם והם לא איבדו את האנושיות שלהם. וגם אנחנו בני אדם,

 ומעולם לא איבדנו את האנושיות שלנו. אנחנו צריכים לומר: מה שקורה הוא דבר חריג. דבר שלא צריך להימשך. דבר לא טבעי, מנוגד לטבע האדם, מנוגד לטבע שלנו כפלסטינים ושלכם כישראלים. אם נקבל את המצב הקיים, לא יהיה לנו עתיד. אנחנו רוצים להביט אל העתיד. העתיד הוא שלום.

אילנה דיין: מה שאני לא מצליחה להבין, אדוני הנשיא, איפה אתה רואה את האחריות האישית שלך?

 אבו מאזן: האחריות שלי היא להמשיך להושיט יד לשלום. בעשר השנים שבהן אני בשלטון המדיניות שלי הייתה נגד אלימות, נגד טרור, נגד הרג. למה עכשיו שוכחים את זה ואומרים: "אבו מאזן מסית". למה אני מסית?

אילנה דיין:  אתה יכול לאשר את הדיווחים שבמהלך השבועות האחרונים אתה באופן אישי והרשות הפלסטינית נקטתם צעדים נגד ההסתה בתקשורת הפלסטינית?

 אבו מאזן: בכל הזדמנות אנחנו אומרים שאסור לנו להסלים… אסור להעלות את מפלס השנאה בינינו לבין הישראלים. אנחנו אומרים את זה בכל הזדמנות.

  באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.