נכנסים לכנסת – טקס השבעת חברי הכנסת ה-19 • צוות 'קוקר' היחיד שמציץ גם מאחורי הקלעים

כתב: שושי הלר
טקס הפתיחה החגיגי של הכנסת ה-19 נפתח היום בשעה 15:30 עת נכנס נשיא המדינה שמעון פרס בליווי חוליית פרשים על סוסים. את פניו קיבלו ותיק חברי הכנסת בנימין (פואד) בן-אליעזר, ויו"ר הכנסת היוצא ראובן ריבלין. על פי כללי הטקס נערך משמר כבוד של משמר הכנסת ולאחר מכן במהלך השמעת ההמנון הלאומי הניח הנשיא זר ליד הגלעד לזכר חללי מערכות ישראל.
אורחים רבים הגיעו להשתתף במעמד ובהם כל צמרת המדינה, והמקורבים לח״כים.
בשעה 16:00 פתח הנשיא את ישיבת המליאה, לאחר ששלושה מחצצרים השמיעו שלוש תרועות לכבודו. שמעון פרס פתח את הישיבה ולאחר מכן העביר את ניהולה לזקן חברי הכנסת היו״ר הנכנס ח"כ בן-אליעזר שהצהיר בפניו אמונים, ואחריו הוקראו שמות כל הח״כים וכל אחד מהם נעמד ואמר "מתחייב אני".
האווירה במשכן הכנסת היתה חגיגית מאוד וכ-1,000 איש גדשו את היציעים כדי לצפות בטקס ההשבעה.
בחדרי הסיעות, עדיין נראה כי לא הספיקו להתאושש מהבחירות, וטרם התכוננו לעבודה שמצפה להם.
בחדר הליכוד תלויה תמונת הנשיא בלבד, בחדר קדימה הספיקו להסיר את תמונות אולמרט ועדיין לא עודכנו שמות הסיעות החדשות על הדלתות.
לעומת זאת, באגף החדש כבר הכינו לח״כים את חדריהם, ונראה כי הח״כ הטרי עופר שלח ישב מול חדרו של שר החינוך גדעון סער, מעניין יהיה לראות את תוצאות השכנות הקרובה.
לפני עליית הח״כים לאולם שאגאל, נראו אנשי צוות הכנסת מוזגים יין לכוסות בשולחן הכבוד. משום מה, דקות קצרות אחר כך הוחלפו כוסות היין בגביעי מים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.