אנשי עסקים חרדים גייסו חצי מיליון כנגד המטרידים

ל'אקטואליק' נודע כי אנשי עסקים חרדים מהארץ ומחו"ל התגייסו למען המיזם וכבר שלשלו לקופת הארגון כחצי מיליון שקלים

מספר מקרי התקיפות כנגד נשים וילדים בערים החרדיות עלו בחודשים האחרונים בצורה ניכרת – מה שהביא להקמת ארגון 'לא תשתוק' שנלחם בתופעת ההטרדות.

המקרה האחרון שהסעיר את החברה החרדית היה סיפורו של מתי בן דוד, בעל משרד פרסום, שניצל על פי החשד את מרותו כלפי הנשים שאותם העסיק והטריד אותם באופן שלא ניתן לעלות על גבי הכתב.

פרטי המקרה זעזעו את הגולשים החרדים שקראו את כתב האישום החמור המגלה את דפוס הפעולה בו נקט בן דוד בנשים שאותם העסיק.

בשל ריבוי המקרים, הוקם היום דף פייסבוק בשם 'דין וחשבון' בכדי להיאבק בתופעת ההשתקה כלפי עבריינות בציבור החרדי, כך פורסם לראשונה בערוץ 2.

במסגרת הפעילות, יינתן סיוע ללא עלות במימון תביעות פיצויים אזרחיות, כולל ליווי נפשי, חוקרים פרטיים וצוות משפטי מקצועי.

ל'אקטאוליק' נודע כי אנשי עסקים חרדים מהארץ ומחו"ל התגייסו למען המיזם וכבר שלשלו לקופת הארגון כחצי מיליון שקלים שמיועדים עבור אותם נפגעות ונפגעים שיבקשו את הסיוע המשפטי.

"התביעות מאפשרות לבוא חשבון עם הפוגע ובמקביל עם הסביבה המשתיקה: המוסדות, העסקנים, המנהלים, הרשויות – כל אותם אלה שלא עוצרים את הפגיעה, על אף שמחובתם לעצור אותה". נכתב בדף הארגון.

אחת הפעילות בארגון מברכת על הקמת המיזם החדש שיביא ללכידתם של התוקפים. "כל דבר כזה רק מחזק את המלחמה באותם מטרידים ובקשר השתיקה שנרקם סביב ומעצים את מספר מקרי הפגיעה", אומרת לנו אחת הנשים החברות בארגון. "אני מקווה שכמה שיותר ישלמו מחיר", היא אומרת  – "אם היו עוצרים את הפגיעות  מילא –  אך המקרים רק הולכים ונערמים – ולכן יש לנו את החובה להלחם בכל הכוח כנגד התופעה שהפכה לטרגדיה".

גורמים במשטרת ישראל אמרו ל'אקטאוליק' כי מספר מקרי ההטרדה בתוך הציבור החרדי הכפילו את עצמם בשיעור ניכר, וכי התופעה רק הולכת ומתרחבת, וזאת בשל חוסר ענישה מספקת מצד גורמי האכיפה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.