נלחמים בהסתה? הח"כים החרדים מתנגדים להכללת המאבק בהסתה נגד החיילים החרדים בחוק הגיוס

במפלגות החרדיות מתנגדים להכליל את המאבק בהסתה נגד המשרתים החרדים בחוק הגיוס המתוקן שיעלה להצבעה בקריאה שניה ושלישית מחר. ראש המטה החרדי בליכוד, שיזם את התוספת לחוק, תוקף: "במקום שהמפלגות החרדיות יהוו ראש החץ במאבק בהסתה הפרועה כנגד החיילים החרדים, הם הפכו למכשול"

נלחמים בהסתה? חברי הכנסת מהמפלגות החרדיות מתנגדים ליוזמה להכליל בחוק הגיוס המחודש שיעלה להצבעה מחר (שני) במליאת הכנסת את הסעיף המדבר על המאבק נגד ההסתה המשתוללת נגד המתגייסים החרדים, במסגרת קמפיין החרדק"ים הידוע. מדובר בסעיף שבליכוד דורשים להכליל בחוק לאור בקשתו של יעקב וידר, יו"ר המטה החרדי בליכוד.

כאמור, חברי הכנסת החרדים מתנגדים לבקשת הליכוד להכניס כסעיף בחוק את המאבק בהסתה כנגד החיילים החרדים. היום יצטרכו במפלגות החרדיות להכריע סופית האם סעיף זה יוכנס לחוק, לקראת ההצבעה מחר לקריאה שניה ושלישית, או שיתמידו עם ההתנגדות לכך.

במהלך דיוני וועדת החוץ והביטחון ביום חמישי האחרון, לחץ יעקב וידר – יו"ר המטה החרדי בליכוד, על חברי הכנסת בליכוד שידרשו להכניס בחוק לראשונה – את נושא ההסתה כנגד חיילים חרדים. ח"כ יואב קיש חבר הוועדה התגייס לקדם זאת בוועדה, וח"כ שרן השכל שהחליפה אותו בוועדה דרשה להכניס זאת כסעיף מיוחד בחוק, זאת לקראת ההצבעה מחר במליאת הכנסת.

כזכור מזה מספר שנים, ברחוב החרדי נערך קמפיין כנגד החיילים החרדים, תוך שהם מוצגים כחרד"קים המהווים איום על החברה החרדית. בעקבות פניית המטה החרדי בליכוד, קיים ח"כ יואב קיש דיון בוועדת המשנה של ועדת החוץ והביטחון, בו המשטרה התחייבה להפעיל את יחידת להב 433. אולם הדבר לא עצר את הקמפיין.

יעקב וידר, חבר נשיאות הליכוד ויו"ר המטה החרדי אמר בתגובה ל'קוקר': "עצוב לראות שבמקום שהמפלגות החרדיות יהוו ראש החץ במאבק בהסתה הפרועה כנגד החיילים החרדים, הם הפכו למכשול לכך. נמשיך לפעול בכל דרך על מנת שחייל חרדי יוכל להסתובב בעירו ללא כל חשש".

הח"כים החרדים סירבו להגיב לדברים. תגובתם תובא לכשתתקבל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.