נלחמים בהשמנה: פפסי מסוכנת לבריאות

מגיפת ההשמנה הפוקדת את האוכלוסיה הצעירה בישראל במימדי ענק מדאיגה את ראשי מערכת החינוך שמחפשים ללא הרף פתרונות יצירתיים. {מדאיג}

מגיפת ההשמנה הפוקדת את האוכלוסיה הצעירה בישראל במימדי ענק מדאיגה את ראשי מערכת החינוך שמחפשים ללא הרף פתרונות יצירתיים.

יצרני המשקאות מנסים לשכנע אותנו שמדובר גם בבריאות. הם מוסיפים לתוך המוצר ויטמינים באופן חיצוני ( וספיגתם חלקית). לכן, במקרה הטוב הם לוקחים רכזים של מיצים שעוברים תהליכים שונים בחום שפוגעים בוויטמינים – ואותם הם מפרסמים באותיות קידוש לבנה כ"טבעיים" או "ללא צבעי מאכל". חלקם לא מדגישים את כמויות הסוכר הרבות.

"רבים חושבים שמשקאות הקולה הדיאטטיים לא מזיקים לשן כי אין בהם סוכר", אומר ד"ר אספרנה, "אבל כאמור לסוכרים בשתייה השפעה מועטה על בריאות השן והחומצה היא שמסכנת אותה. צריך לזכור שגם משקאות הדיאט הם חומציים, אם כי מעט פחות מהקולה הרגילה".

כך למשל לדיאט פפסי 3.031. "מחקר מאוניברסיטת איווה מצא כי כל המשקאות התוססים, גם הדיאטטיים, הם יותר מסוכנים לשיניים מאשר מיצים כמו לימון או תפוזים", מוסיף ד"ר ברק.

רוב המחקרים על נזק לשיניים כתוצאה ממשקאות בוצעו בתנאי מעבדה וכללו הכנסת שיניים עקורות למשקאות למשך זמנים משתנים ולאחר מכן בדיקת הנזקים לזגוגית השן. אולם קיימים גם מחקרים שמצאו כי גם בתנאי הפה, בו יש רוק טבעי עם השפעה בסיסית שסותרת את חומציות הקולה, נגרמת פגיעה לזגוגית.

אבל לא רק השמנה טמונה במשקאות הקלים כמו פפסי החביבים כל כך על הצעירים: לאחרונה מצאו חוקרים אמריקנים כי ילדים השותים קולה הופכים להיפראקטיביים. מחקר אחר מצא כי המשקאות המוגזים תורמים משמעותית לשחיקת שיניים בקרב ילדים ועליה בשיעור העששת בשל המרכיבים המתוקים והחומציות הגבוהה של המשקאות הפוגעת בשן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.