נמנע פיגוע גדול בערב יום הכיפורים

הבוקר חשף קצין בכיר בפיקוד מרכז כי באירוע שהתרחש בכביש נגוהות-אדוריים חוליית טרור תיכנה לבצע פיגוע גדול כנגד כוחות צבא ואזרחים ישראלים. "אנחנו מדברים על מארב מתוכנן על ציר מבודד. היו לחוליה נשקים ורימונים, ובסוף זה השתבש ברגע האמת. רימון שהתפוצץ הרס להם את הכול"{ בחסדי שמיים}

פיגוע גדול נמנע ערב יום הכיפורים בהר חברון, זה קרה שבוע לפני רצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין בשומרון:

הבוקר חשף מקור ראשון כי קצין בכיר בפיקוד מרכז סיפר כי באירוע שהתרחש בכביש נגוהות-אדוריים  חוליית טרור תיכנה לבצע פיגוע גדול כנגד כוחות צבא ואזרחים ישראלים. "אנחנו מדברים על מארב מתוכנן על ציר מבודד. היו לחוליה נשקים ורימונים, ובסוף זה השתבש ברגע האמת. רימון שהתפוצץ הרס להם את הכול", סיפר הקצין הבכיר.

בין חברי החולייה היו חמישה פעילי ג'יהאד אסלאמי. אך למרבה הנס אחד המחבלים נהרג בהתפוצצות רימון,וכך נמנע פיגוע גדול, לאחר מכן  שלושה מבלים נעצרו בידי כוחות צה"ל ומחבל נוסף נעצר בידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

 

"מצאנו שם מארב מוכן במרחק של שלושים מטר מהציר. הם תכננו לזרוק רימונים ולירות בנשק, והכינו חסימה אחת על הציר ועוד חסימה אחרת מול ציר הנסיגה שלהם. הפיצוץ הוא מה ששיבש את הסיפור, פתיחת הרימון שהייתה לא נכונה", הסביר עוד הקצין למקור ראשון.

תחקיר האירוע לימד שהתנהלות של כוח צבאי שהגיע לנקודה לפני הוצאת הפיגוע לפועל הייתה נכונה. לאחר שזוהתה החסימה על הכביש, מפקד הפלוגה הנחה את הכוח, שהיה רכוב על ג'יפ, לא לפרוק מהרכב ולהתייחס לאזור כזירת מטענים. כאשר חזרו החיילים אחורה ועצרו את התנועה אירע הפיצוץ.

"סביר להניח בדיעבד שאם החיילים היו יורדים ליד החסם ומנסים להזיז אותו ולפנות את הציר, הם היו חוטפים רימון או צרור. במצב כזה, אני לא יודע איך היינו מסיימים את האירוע הזה", הוסיף הקצין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.