נמצא האשם! ח"כ לביא מיש עתיד: "הרבנים לוקחים את כספי הבלניות"

חברת הכנסת עליזה לביא מסיעת יש עתיד מצאה את האשם במצוקתן של הבלניות ואומרת בלי להתבלבל: "אם משכורות הרבנים הראשיים ורבני ערים היו פחותות, אולי היה נותר תקציב לפתיחת מקוואות ולמשכורות הוגנות לבלניות", כך אמרה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה בדיון שנסוב סביב קשיי הבלניות והמצוקות במקוואות.

עוד אמרה בוועדה, "כל מה שקשור בעולמן של נשים נמצא בתחתית המדרגה. טהרת הנשים לאורך כל הדורות הופקדה בידי נשים. יש לתת גם לנשים בימינו משמורת על הטבילה ולא לקרוא למקווה 'מתקן הלכתי'. בשל בירוקרטיה מעוותת ועלובה נשים רבות לא טובלות. יש לי חברות שכבר חצי שנה טובלות בים. אם נחכה וניתן את הזמן לרבנים להחליט עבורנו, המצב לא ישתנה. ניכוס טהרת המשפחה לידיים גבריות דרדר את הטבילה למעמד משפיל ומבזה. הגיע הזמן להחזיר את המקוואות לשליטת נשים. כשאני שומעת חלק מהאנשים המופקדים על המערכת, אי מתחילה לחשוב שלא יהיה מנוס מהפרטת המערכת".

מנכ"ל המשרד לשירותי דת אלחנן גלט אמר כי משרדו מחפש פתרונות דחופים בנושא, והבהיר, "יש לנו קשב כלפי הצורך לפתוח דיון עם כל השותפים, דיון שלא עלה מספיק בעבר. בחצי השנה האחרונה שיתפנו חלק מהארגונים. אנו רוצים לשמוע מה מפריע. הדלת פתוחה ונציע פתרונות. אני מבקש להפנות אלינו טענות על התנהגות לא ראויה של בלניות ואנו נטפל בכך במלוא החומרה. יש הנחיות ברורות על כך שאסור לבלניות לחקור את הטובלות ולשאול האם הן נשואות או רווקות, ולחקור אותן על מעמדן האישי. גם אם יש עמדה הלכתית, הטובלת תחליט אם היא מעוניינת לטבול או לא. אין לבלניות אפשרות למנוע טבילה".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כאחת שעובדת במקצוע הקדוש הזה במקום חילוני. אני רואה מקומות כאלה בחו"ל שנראות כמו ארמון ואצל חרדיות נראה לפעמים כמו… הלואי שזה יהיה יפה גם כאן. מי מדבר על משכורות לבלניות

    עובדת בקודש |
    הגב