נמשך גל העלאות השכר בחברות התחבורה הציבורית

נהגי דן ישתכרו 44 שקל לשעה

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, מנכ״ל החברה עופר זילביגר, יו"ר ועד העובדים יוסי קפילוטו וחברי ועד הנהגים חתמו הלילה על הסכם עקרונות פורץ דורך לפיו שכרם ההתחלתי של כ-1,600 נהגי דן השכירים יעמוד על 44 שקל לשעה. להסכם שותף גם מחזיק תיק התחבורה הציבורית באיגוד עובדי התחבורה דורון עזרא.

ההסכם בדן מצטרף לגל העלאות השכר לציבור נהגי התחבורה הציבורית אותו מובילה ההסתדרות, במסגרתו השכר התחילי בחברת מטרופולין הועלה אף הוא לאחרונה ל-44 שקל לשעה, ושכרם של נהגי אגד הועלה ל-43.5 שקל לשעה – עם התחייבות להעלאת שכר בגובה אחוז לאחר כל שנת ותק.

תוקף הסכם העקרונות שנחתם בדן הוא לחמש שנים (רטרואקטיבית מתחילת 2018) והוא קובע לראשונה בחברה טבלת שכר אחידה לכלל העובדים מכל הדורות, והחל מיום העבודה הראשון בחברה. הצדדים הסכימו כי השכר התחילי של נהגי דן יעמוד על 44 שקל לשעה, ובנוסף לכך כל נהג בעל ותק של חמש שנים בחברה יקבל חצי אחוז תוספת שכר לאחר כל שנת ותק שיצבור. הישג ייחודי נוסף בהסכם הוא הצמדת השכר בדן למגזר הציבורי, רטרואקטיבית מינואר 2018.

ההסכם כולל גם את השוואת תנאי הפרישה של עובדי דור ג' בחברה לאלו של עובדי דור א', והם יכללו בין היתר תנאי פרישה מיטיבים כגון מענק בגובה משכורת חודשית, תעודת נסיעה חופשית לנהג ולבני משפחתו ועוד.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בירך על ההסכם ואמר כי: "ענף התחבורה הציבורית עובר מהפכה לנגד עינינו ובזכות ההסתדרות, נמשכת העלאת הרף בתנאי העסקת העובדים. ההסכם זה הנו צעד נוסף שיעזור להגביר את האטרקטיביות של הענף ולשפר את איכות השירות והבטיחות לטובת כלל משתמשי התחבורה הציבורית בארץ. ההסתדרות שעושה לילות כימים למען צמצום הפערים בחברה הישראלית, תמשיך לפעול לשיפור מעמדם וביטחונם התעסוקתי של הנהגים".

יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, אמר: "אני מברך על כך שעוד חברת תחבורה ציבורית מצטרפת לשדרוג השכר והמעמד של ציבור הנהגים בישראל. ההסתדרות חרתה על דגלה להחזיר את הכבוד למקצוע הן מבחינת השכר והן מבחינת תנאי ההעסקה. נמשיך לעשות זאת בנחישות תוך המשך הטיפול וההסדרה של הגדרת מקצוע הנהג, בכל האמצעים הנדרשים".

מהנהלת חברת דן נמסר: "חברת דן המובילה את ענף התחבורה מזה כשבעים שנה שמחה לבשר כי לאחר מו״מ עם ההסתדרות וועד הנהגים השכירים בחברה, הושג הסכם שכר חדש במסגרתו יועלה שכר הבסיס ההתחלתי לכל נהגי החברה בהתאם לוותק הנהג בחברה כאשר שכר השעה ההתחלתי יעמוד על 44 שקל. כמו כן הוחלט וסוכם כי שכר הנהגים יעלה בכל שנה בהתאם לטבלה מוסכמת שתעודכן מדי שנה בהתבסס על ותק הנהג. יודגש כי תוספת זו בנוסף לתנאים הנלווים מהווה את הסכם השכר הטוב בענף".

יו״ר דן שמואל רפאלי ומנכ״ל החברה עופר זילביגר מסרו: "חברת דן רואה בציבור הנהגים את המשאב האנושי המוביל בענף התחבורה הציבורית ובטוחים שעם כינון ההסכם החדש תנאי השכר הטובים והתנאים הנלווים, תמשיך חברת דן להוביל את ענף התחבורה הציבורית ותהווה מוקד משיכה לנהגים רבים אשר רוצים לראות את עתידם במשפחת דן".

יו"ר ועד עובדי דן יוסי קפילוטו, ציין: "הצלחנו להגיע להישג חסר תקדים מבחינת ציבור נהגי דן, הכולל שיפור משמעותי של רמת ההשתכרות וצמצום פערים בין העובדים השונים. אני מודה ליו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ולאבי אדרי ודורון עזרא מאיגוד עובדי התחבורה על מאמציהם להשלים את ההסכם. באמצעות שיתוף הפעולה עם הנהלת דן נוכל כולנו יחד להמשיך להצעיד את החברה קדימה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.