נמשך המצוד בבריסל אחר 2 מחבלים

חילופי ירי בבריסל במהלך מבצע משטרתי, בו משתתפת גם צרפת, לעצירת מחבלים הקשורים למתקפת הטרור בפריז. על פי דיווחים מקומיים, ארבעה שוטרים נפצעו עד כה במבצע, ביניהם אחד באורח קשה. כעת מתנהל מצוד אחר היורה או היורים: נחסמו כבישים בבלגיה, והתושבים באזור הונחו להישאר בבתיהם. {שידור חי}

חילופי ירי בבריסל במהלך מבצע משטרתי, בו משתתפת גם צרפת, לעצירת מחבלים הקשורים למתקפת הטרור בפריז. על פי דיווחים מקומיים, ארבעה שוטרים נפצעו עד כה במבצע, ביניהם אחד באורח קשה. כעת מתנהל מצוד אחר היורה או היורים: נחסמו כבישים בבלגיה, והתושבים באזור הונחו להישאר בבתיהם.

רשת RTBF דיווחה כי חשוד נוסף ככל הנראה "נוטרל" אחרי שניהל חילופי אש עם שוטרים. הוא זוהה במגרש גרוטאות פתוח על ידי מסוק משטרתי. ארבעה שוטרים נפצעו, אחד מהם קשה והיתר ככל הנראה קל. העיתון "לה סואר" דיווח כי שני חשודים חמושים, לא ברור אם אחד מהם הוא החשוד שנוטרל, כותרו על ידי כוחות הבטחון ברובע פורה.

שידור חי. באדיבות רשת

המבצע נערך בשיתוף עם המשטרה הצרפתית, בדומה למבצעים הנוספים הקשורים לחקירת המתקפה בפריז. מעצרים של חשודים במעורבות במתקפה מתבצעים באופן שגרתי בחודשים האחרונים. בעקבות אירועי הירי אמר ראש הממשלה הבלגי שארל מישל כי ייתכן שיכנס את מועצת הביטחון של המדינה, בעוד משרד הפנים מפקח על המצב.

כוחות משטרה גדולים הוזעקו לאזור והטילו עליו סגר, במסגרת החיפושים אחר שני החשודים. צלפים הוצבו על גג בניין "אאודי" שבזירה. "יש ירי ללא הרף", סיפרה בתחילת האירוע תושבת המקום לרשת RTL. "אנחנו חוששים מכדורים תועים, זה לא מפסיק. אנחנו לא מבינים מה קורה".

מוקדם יותר כוח של כחמישים לוחמים הגיע למקום בעקבות מידע מודיעני כחלק מחקירת פיגועי הטרור בפריז בנובמבר האחרון. הכוח כלל מלבד אנשי משטרה בלגים גם שוטרים מהיחידה למלחמה בטרור של צרפת – וזאת הפעם הראשונה, על פי הידוע, שמתנהלת פעילות מבצעית בלגית-צרפתית משותפת במלחמה בטרור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.