נמשכת ההסתה נגד החיילים החרדים

הסתה והטרדה או מחאה לגיטימית? כך מתחכמים המוחאים החרדים נגד ראשי הפרוייקטים השונים לגיוס חרדים לצה"ל. ממסמך שחשף הערב יאיר שרקי כתב ערוץ 2 לענייני חרדים, עולה כי המוחאים ערים להליכים שהמדינה נוקטת נגדם והם מרעננים נהלים ודרכי פעולה

הערב נחשף בערוץ 2 כי בעקבות החרפת הצעדים שהרשויות הונחו על ידי וועדת חוץ ובטחון של הכנסת לנקוט כלפי החרדים שמסיתים נגד החיילים חרדים שאחראים על גיוס חרדים לצה"ל ומטרידים אותם טלפונית, החליטו המוחאים להתייעץ משפטית עם אנשי מקקצוע והפיצו מסמכים עם הוראות ברורות איך להטריד את ה"ציידים" כלשונם, מבלי לעבור על החוק.

כך למשל נכתב במסמך שנחשף, תחת הכותרת "רשימת הצידיים" נכתב: "בכדי לא להסתבך עם חוקותיהם, יש להיזהר: לא להתקשר לאותו מספר כמה פעמים מאותו המספר, וכן לא לחייג בשעות מאוחרים של הלילה, וכן ללא קללות ואיומים".

צילום: רשת חדשות 2
צילום: רשת חדשות 2

בהמשך מבהירים המוחים על חוקיותן של פעולות אלו "יש לדעת, טלפון אחד לאדם בשעות סבירות – אין בזה משום 'הטרדה' ואין עם מה להסתבך". אל המודעה צורף מסמך עם שמות החרדים שלכאורה משתפים פעולה עם הצבא "הטמא" ומצליחים לגייס מאות ואלפי "נפשות חלשות" כלשון המכתב.

"יהודי יקר", "אם עתיד הציבור החרדי ועולם התורה חשוב לך, הרם עכשיו לפחות טלפון אחד לכל אחד מהם למחות ולזעוק על כל הפשעים שהם עושים".

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. כשגויסתי לצבא היתי עדיין חרדי,אך היום אני בקושי דתי…אז שלא תספרו לי שיש חרדים בצבא,בדוק…

    משרת בצבא |
    הגב
  2. אין דבר כזה כחייל חרידי, אם הוא חייל בצבא השמד והזנות הוא "לא" חרידי!

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב