נמשכת מגמת הגידול בתחבורה הציבורית

ב-7 השנים האחרונות חל גידול של כ-30% במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית

משך הגידול במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית. גידול נוסף של 5% נרשם במחצית הראשונה של שנת 2017, לעומת התקופה המקבילה אשתקד. כך הודיע היום (יום ראשון) שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ.

מנתוני הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה עולה כי בחודשים ינואר עד יוני השנה בוצעו 374 מיליון נסיעות, לעומת 356 מיליון נסיעות בתקופה המקבילה של שנת 2016.

מהנתונים מתברר כי ב-7 השנים האחרונות חל גידול של כ-30% במספר הנוסעים בתחבורה הציבורית. זאת, לאחר ירידה מתמשכת של שנים רבות. בסוף שנת 2016 נסעו בתחבורה הציבורית 805 מיליון נוסעים, לעומת 631 מיליון נוסעים, בשנת 2010.

גם הגידול במספר הנוסעים ברכבת ישראל הסתכם השנה בעלייה של 5%. במחצית הראשונה של שנת 2016 נסעו ברכבת 30 מיליון נוסעים, לעומת 31.5 מיליון נוסעים בתקופה המקבילה של שנת 2017.

ברכבת הקלה בירושלים נרשם הגידול המשמעותי ביותר: עלייה של 13% במספר הנסיעות. על פי הנתונים, במחצית הראשונה של שנת 2017 נסעו ברכבת הקלה בירושלים כ-21 מיליון נסיעות, לעומת 18 מיליון נסיעות בתקופה המקבילה אשתקד.

השר כץ ציין כי מאז כניסתו לתפקיד, לפני כשמונה שנים, חל גידול מתמיד בתחבורה הציבורית, לעומת ירידה מתמשכת של עשרות שנים בתקופה שקדמה לה. לדבריו, על פי דוח ועדת טרכטנברג, כל אחוז של גידול, חוסך למשק 400 מיליון שקלים.

יצוין כי הרפורמה בתחבורה הציבורית שהנהיג השר כץ הובילה להוזלה של עשרות אחוזים בנסיעה באוטובוסים וברכבות באמצעות מנויים תקופתיים המאפשרים נסיעה חופשית ללא כל הגבלה בתחבורה הציבורית.

מנהל הרשות הארצית לתחבורה ציבורית, (תא"ל במיל') מאיר חן ציין כי המשך הגידול העקבי במספר הנוסעים ב-2017 הינו תוצר ישיר של מהלכים רחבי היקף הנעשים לטובת שיפור מערך התחבורה הציבורית. "אנו צופים כי מגמה זו תתחזק נוכח הפרויקטים הרבים שצפויים לשדרג את המערך כולו", הוסיף חן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.