"ננוח קצת, נלמד, נעשה בלאגן בעוד מקומות"(וידאו)

בשיחה שמסר אמש בבית מדרשו התייחס הרב פינטו למאסרו הצפוי והבטיח לתלמידיו שלא להישבר. צפו {הרב פינטו לחסידיו}

הרב יאשיהו פינטו הגיב אמש לראשונה לגזר דינו, והותיר על כנו את העונש שנגזר עליו – שנת מאסר בפועל. בערעורו ביקש הרב פינטו להמיר את שנת המאסר שגזר עליו בית המשפט המחוזי בתל אביב בחצי שנת עבודות שירות, בשל מצבו הרפואי.

בשיעור שמסר בפני חסידיו במוסדות 'שובה ישראל' באשדוד תקף הרב פינטו והגיב לגזר הדין המשית עליו מאסר בפועל: "הכל דברים בטלים, זה דברים ריקים זה לא גורם לנו כלום בנפש זה רק מחזק אתנו יותר".

https://vimeo.com/150806301

הרב פינטו השווה את מאסרו הצפוי לצדיקים רבים שנשלחו למאסר בדורות עברו: "יוסף הצדיק הגיע לדרגות הגדולות רק אחרי שהיה בבית האסורים כל הצדיקים האבות שלנו הבן איש חי, החיד"א היו בבית האסורים זה לא ישבור אותנו. כלום לא ישבור אותנו".

"אם אנחנו רוצים לא להיות שם אנחנו לא נהיה שם, ה' יודע את האמת מה עשו לנו ומה עשינו. נמשיך בקדושה וביראת שמים לא מפריע לנו כלום! לא סרטן הפריע לנו – לא בראש, לא בכליות ולא בכבד. 'שובה ישראל' זה דבר נצחי לא נישבר גם אם ייקחו לנו את החיים".

הרב פינטו סיים: "פה בארץ אין צדק ואין דין הצדק והדין יהיו במדינה אחרת שיודעת כל מה שקרה, אם אנשים עשו משהו לעצמם הם ידעו למה עשו. הצדק ייצא לאור נלך בראש מורם כי האמת מוסתרת. מפה כל בתפילות יעלו למקום גדול בשמים. אנשים שעשו רק ה' ידע איך לטפל בהם"..

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.