נסארללה: נקבל נשק "איכותי" מסוריה – אסד: "אם צה"ל יתקוף שוב נצא למלחמה"

לאחר שנשיא סוריה באשר אסד אמר היום כי ארצו תעביר נשק איכותי לחיזבללה מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה מאשר את הדברים, בנאום מיוחד ששודר בכלי התקשורת הערבים כי מדובר בקבלת "נשק איכותי יותר וחזק יותר מידי דמשק".

את נאומו הוא נשא לרגל 25 שנה לייסוד "רדיו א-נור", בו התייחס נסראללה לתקיפה הישראלית בסוריה ואמר, כי "מטרתה של ישראל בתקיפות הללו היא להוציא את סוריה באופן סופי למלחמה".

נסארללה אמר עוד בנאומו , "יבוא יום והפלגים הפלסטינים יגידו בישיבות הפנימיות שלהם שאף אחד לא סייע להם כפי שמשטרו של בשאר אסד סייע להם (מדובר בעקיצה לחמאס שנטש את הממשל הסורי. א"ל). ישראל תקפה בסוריה ולא אני אהיה זה שאגיד מה המטרות שאותן תקפה ישראל, אלא ההנהגה בסוריה. כל מה שנאמר על כך שהיו 300 הרוגים בתקיפות הישראליות אינו נכון. היו רק ארבעה הרוגים למיטב ידיעתי".

מזכ"ל חיזבאללה הרחיב ואמר כי "יש כאלו שרוצים שסוריה תגיב ותפציץ את ישראל אולם התגובה הסורית היא שסוריה תספק נשק להתנגדות וזוהי החלטה אסטרטגית גדולה. ויותר מזאת – סוריה תיתן להתנגדות נשק איכותי יותר וחזק יותר. זוהי תגובה חזקה בהרבה מהפצצה של ישראל".

התגובה השנייה היא פתיחת חזית להתנגדות העממית ברמת הגולן, וזה אומר שההתנגדות העממית בגולן הפכה לזמינה. אנחנו בהתנגדות מודיעים שאנחנו מוכנים לקבל נשק איכותי ולא משנה מה יהיה סוגו ונשמור עליו ונגן באמצעותו על התוקפנות נגד עמנו, אדמתנו והמקומות הקדושים שלנו. אנחנו עומדים לצד ההתנגדות העממית בסוריה ונציע סיוע ותיאום ואימונים כדי לשחרר את הגולן הסורי הכבוש. התגובה האסטרטגית השלישית היא נתינת פקודות לירי טילים בתגובה על כל מתקפה ישראלית חדשה".

בעיתון "אל-אחבאר" צוטט נשיא סוריה, בשאר אסד, שאמר כי ארצו "תיתן הכול לחיזבאללה כהוקרה על תמיכת הארגון השיעי בממשל בדמשק, אסד ציין כי אם ישראל תתקוף שוב סוריה תצא למלחמה כנגד ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.