נסראללה: "טיל אחד שלנו – והאמוניה בחיפה תהיה כמו פצצה גרעינית"(וידאו)

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם הערב לרגל יום הזיכרון לחיסול בכירי הארגון, עימאד מורנייה ועבאס מוסאווי. "לחיזבאללה יש 'פצצה גרעינית'", אמר, "בחיפה יש 15 טון של אמוניה. כל פגיעת טיל של חיזבאללה תהפוך אותו לפצצה גרעינית שתביא למותם של עשרות אלפים".

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאם הערב (שלישי) לרגל יום הזיכרון לחיסול בכירי הארגון, עימאד מורנייה ועבאס מוסאווי. "לחיזבאללה יש 'פצצה גרעינית'", אמר, "בחיפה יש 15 טון של אמוניה. כל פגיעת טיל של חיזבאללה תהפוך אותו לפצצה גרעינית שתביא למותם של עשרות אלפים".
.

נסראללה אמר: "מיכל האמוניה בחיפה היא הפצצה הגרעינית שלי". הוא פנה לרמטכ"ל הישראלי ואמר לו: "אתה אייזנקוט, כדי שתצליח להרוס את דחייה אתה צריך טילים רבים ויכולות לא מועטות, אבל אנחנו יכולים לעשות זאת עם טילים בודדים, ומפעל האמוניה זו רק דוגמה אחת" .

בנאום דרך מסכי ענק בדרום ביירות ציטט את אחד המומחים הישראליים שדיבר על כך שהתושבים בחיפה חוששים מהתקפה קטלנית על מכלי האמוניה שמכילים יותר מ-15 אלף טונות של גז שעלול להביא למותם של רבבות. אותו מומחה הגדיר זאת כ"פצצה גרעינית" ונסראללה אמר שכיום ללבנון יש מעין פצצה גרעינית וכל טיל שייפול על המכלים הללו יביא לפגיעה הדומה לזו של פצצה גרעינית.

נסראללה הבהיר בנאום כי פניו לא למלחמה עם ישראל. ואמר את המשפט הזה יותר מפעם אחת. "חיזבאללה יכול לגבור על ישראל במלחמה, ובכל מקרה למנוע ממנה לחשוב שהיא יכולה להשיג ניצחון מהיר ולכן בשל הוא לא יוצא למלחמה".

בנוסף, נסראללה האשים את ישראל במעורבות מאחורי הקלעים בסוריה. הוא הזהיר את הסעודים והטורקים ושאר מדינות המפרץ מברית סונית-ישראלית. "איך תעשו ברית עם הישראלים שהולמים בפלסטינים", תהה והוסיף: "בשום פנים לא ניתן לאסד ליפול".

"בציר השני נמצאות טורקיה, סעודיה וישראל", אמר מזכ"ל חיזבאללה. "ישראל מתאמת עם סעודיה ועם טוריקה עבור המטרה הזו – לפיה לא ראוי ואין צורך להסכים לשום פתרון שיביא בסופו של דבר, לכך שהנשיא אסד יישאר בשלטון ומשטרו יישמר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.