לאחר שהוזהר: נסראללה מאיים על ישראל

ככל הנראה המידע שקיבל נסראללה הוא זה שהוביל לאיומים ששיגר לעבר ישראל ביום חמישי שעבר{מתיחות}.

האיומים של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, לפיהם בכוונתו לתקוף את "מפעל הטקסטיל בדימונה", הגיעו לאחר מידע שהגיע לארגונו ממקורות ערביים בכירים על כוונת ישראל להגיב בעוצמה נגד לבנון וחיזבאללה, במקרה שתבוצע פעילות נגדה מאדמת סוריה או לבנון.

במסר שהועבר לחיזבאללה נאמר עוד כי ישראל עוקבת אחרי תנועות חיזבאללה בסוריה ובלבנון ואחרי הצטיידות הארגון בנשק ובתחמושת. מקורות ששוחחו עם עיתון אלחיאת ציינו כי יש ממש בהאזהרות שהועברו לנסראללה, ומאחוריהן עומדת מוכנות של ממשלת ישראל לפגוע בחיזבאללה ובאדמת לבנון אם יצטרך, בהתאם למעקב שהוא מנהל אחרי חיזבאללה.

העובדה שיש ממשל חדש בוושינגטון בראשות דונאלד טראמפ, מרחיבה את האפשרויות של ישראל לנוע בחופשיות רבה יותר במרחב המזרח תיכוני גם נגד חיזבאללה, ולכן יש לנהוג במשנה זהירות.
נשיא לבנון, מישל עאון, קיבל גם את האזהרות על כוונתה של ישראל בזמן ביקוריו במדינות ערב, כאשר הקרבה בין נתניהו לנשיא האמריקאי החדש טראמפ מדאיגה מאוד את הלבנונים ואת מדינות ערב באופן כללי.

ככל הנראה המידע שקיבל נסראללה הוא זה שהוביל לאיומים ששיגר לעבר ישראל ביום חמישי שעבר. בעקבות מכתב התגובה של דני דנון למזכ"ל האו"ם בנושא, אמר עאון כי כל ניסיון לפגוע בריבונותה של לבנון או לחשוף את העם הלבנוני לסכנה ייענה בתגובה המתאימה". בלשכת נשיא לבנון אמרו שבמכתב ששלח דנון היו הערות שמאיימות על יציבות המדינה.

בישראל קיים חשש שאיראן תנסה "להציק לישראל" כדרך להתגרות באמריקאים ובממשלו החדש של טראמפ. החשש גבר לאחר הפגישה החמה והידידותית בין שני המנהיגים בוושינגטון.

מקורות מדיניים סבורים שבזמן שברחבי העולם מנסות מדינות ומעצמות לבחון את כוחן מול מנהיג העולם החופשי החדש, גם איראן תנסה להעביר מסר שלפיו אל לו להתעסק איתה. בעקבות ניסוי הטילים הצפון-קוריאני, שיט ספינת הביון הרוסית מול החוף המזרחי של ארה"ב ומהלכים נוספים מצד מדינות אחרות, בירושלים חוזים שאיראן תנסה לאותת לממשל החדש שלא תקבל פגיעה בכוחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.