נסראללה מתסיס: "לפתוח באינתיפדה כנגד ישראל"

מזכ"ל חיזבאללה הגיב ממקום מחבואו להצהרת טראמפ ואמר כי "מסגד אל-אקצא בסכנה והוא עלול להיות נתון להריסה בכל רגע. "הגורל של המטרה הפלסטינית מצוי כולו בסכנה", צפו

על רקע הכרת טראמפ בירושלים, מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה נאם היום (חמישי) ממקום מחבואו בלבנון והתייחס להחלטת הנשיא. בנאומו התסיס נסראללה את המוסלמים לצאת ולהתקומם כנגד מדינת ישראל.

"100 שנה אחרי ההצהרה הראשונה, אנחנו עומדים בפני הצהרת בלפור השניה", אמר נסראללה. "ארצות הברית וישראל לא מכבדות את החוק והסכמים בינלאומיים".

"ההחלטה של טראמפ מעידה על כך שארצות הברית הפסיקה למנוע מישראל את 'יהוד' השטחים הכבושים", הסביר נסראללה "ישראל קיבלה מהאמריקנים אור ירוק להמשיך במזימות שלה".

מכאן, המשיך מזכ"ל החיזבאללה והפריח חששות כי מסגד אל-אקצא בסכנה והוא עלול להיות נתון להריסה בכל רגע. "הגורל של המטרה הפלסטינית מצוי כולו בסכנה", אמר נסראללה. "המהלך מסכן את כל ירושלים הקדושה ואת מסגד אל-אקצא בפרט".

נסראללה קרא לכל הפלסטינים להתקומם. "הקריאה לאינתיפאדה חדשה היא התגובה החשובה ביותר לנאום טראמפ", התסיס נסראללה והוסיף כי "יש להעניק סיוע ערבי ואסלאמי לאינתיפאדה הזו"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.