נסתם הגולל: מאות אלפים בהלווית מרן הרב שטיינמן

מאות אלף בני אדם ליוו את מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בן ה-104 שהובא בצהרים (שלישי) למנוחת עולמים בבית החיים פונביז' בבני ברק. תיעוד ענק

מאות אלף בני אדם ליוו את מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בן ה-104 שהובא בצהרים (שלישי) למנוחת עולמים בבית החיים פונביז' בבני ברק.

צפו בתיעוד – רבבות מלווים

מתנדבי איחוד הצלה העניקו בשעות האחרונות סיוע רפואי ראשוני לכמאה נפגעים קל במהלך מבצע האבטחה הרפואית בהלווית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן בבני ברק. מדובר במקרים של חבלות ופציעות, עלפונות, ומקרים רפואיים נוספים.

ראש ישיבת פוניבז' הרב גרשון אדלשטיין, יורשו של מרן הרב שטיינמן, ספד: "הרב ביקש לא להספיד, אבל חייבים לדבר על הצער, הצער שאנחנו חשים בלכתו. כמו שמש, אפשר לחיות בלי שמש? בלי הרב חסר לנו אור ושמש. שמש של תורה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר הודעת תנחומים: "אבד לעם היהודי מגדלור מרכזי של רוח, מורשת ומוסר. הרב שטיינמן העמיד דורות של תלמידים שימשיכו לשאת בגאון את לפיד התורה. ערב חג החנוכה, בו אנו מציינים את הניצחון על גזרות היוונים שאסרו על חוקי התורה, עולם הישיבות פורח. ראש הישיבה יצק חוליות חשובות בשרשרת התורה בת אלפי השנים, וזכרו ישכון לעד בדפי הנצח של מורשת עמנו".

מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הותיר אחריו צוואה בו נתן שורה של הוראות לבני הבית כיצד לנהוג בו אחרי פטירתו. "אבקש מאד שלא להספידני לא בפני ושלא בפני ולא לעשות עצרת התעוררות או עצרת אבל או כל מיני שמות שבודים והכוונה להספד" , כתב בין היתר. עוד ביקש שלא "לא לכתוב שום מאמר עלי בעיתונים יומיים שבועיים חודשיים מספיק תמונתי ולא כמו שרגילים לכתוב תולדותם".

בקשה נוספת היא "לא להדפיס מודעות על הלויה לא להודיע ברמקול או רדיו מספיק שיהיה רק עשרה אנשים בלוויה.כן ביקש בצניעותו הרבה "שלא לכתוב על המצבה שום תארים רק 'פה נקבר ר׳ אהרון יהודא לייב בן רב נח צבי שטיינמן. וכי "המצבה תהיה הכי זולה ופשוטה. לא לבזבז כסף עבור קניית מקום בבית הקברות שעולה ביוקר אבל אם רוצים לתת צדקה שיתנו בלי קניית מקום".

"מרן הגאון הרב שטיינמן היה מנהיג שנשא על כתפיו את כל כובד הקיום של העם היהודי", אמר הבוקר הנשיא ראובן ריבלין. הנשיא הוסיף כי "למרות עמדותיו הנחרצות הוא ידע להעביר את מסריו בנועם, ברכות ומתוך אהבה גדולה לכל יהודי. הרב שטיינמן התווה דרך לאין-ספור יהודים, והסתלקותו מותירה היום תחושת יתמות עמוקה".

בעקבות הלוויית הרב אהרן לייב שטיינמן זצ"ל בבני ברק נרשמו עומסי תנועה בצירים הבאים

כביש 4 לצפון מגן רווה לשבעה.

כביש 4 לדרום מגהה לבר אילן.

כביש 1 למערב מנתב"ג לק.גלויות.

כביש 40 לצפון מהטייסים לסירקין.

כביש 412 לצפון משפירים ליהוד.

כביש 444 לצפון מרנטיס לצומת אפק.

כביש 461 למערב מסביון למסובים.

כביש 461 למזרח מיהוד לצומת הטייסים.

כביש 471 למערב ממחלף אונו לבר אילן.

משטרת ישראל פונה לציבור ומודיעה כי לא תתאפשר הגעה של כלי רכב פרטיים ללוויה, הציבור מתבקש לעשות שימוש בתחבורה ציבורי

צילום: פלאש 90 – איחוד הצלה – בצלאל כהן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.