נס בזמן ההמתנה לרבנית קולדצקי בת מרן הגר"ח • מפעים

סיפר הרב הגאון, ר' צבי נקר שליט"א, בספרו החדש "אמונה שלימה", את המעשה המפעים הבא, שאירע לאחרונה: "לפני זמן קצר, סיפר לי מגיד שיעור באחת הישיבות את המעשה המדהים הבא: לשכן של אותו משגיח, הייתה שמחה גדולה. בתו ילדה תינוק קטן וחמוד. התינוק היה פג ונולד במשקל של 055 גרם בלבד!. אך אז אירע דבר משונה.

מיד לאחר הלידה, היולדת הרגישה שרגליה משותקות והיא אינה יכולה להזיז אותם כלל וכלל. תחילה, חשבו הרופאים כי זו שיתוק זמני המגיע עקב תשישותה של האישה לאחר הלידה. אך לא כך היה. עבר יום ועוד יום, ורגליה נשארו משותקות בלא אפשרות תנועה.

הרופאים החלו לדאוג וערכו לה סדרת בדיקות שהראו פה אחד: שיתוק ברגליים. לא הייתה לרופאים שום תרופה ופתרון להציע למקרה שכזה. הם זימנו את אבי היולדת ובעלה והודיעו להם כי בעקבות האירוע החריג והמשונה אין להם פתרון אלא להעביר את היולדת לשיקום ב'בית לוינשטיין'.

המשפחה היו המומים למשמע הבשורה. "כנראה שישנו עצב במח שנפגע בתהליך הלידה ופגע ברגליה של היולדת, כך שהסיכויים מראים שהיא לא תלך כל חייה בכוחות עצמה", אמרו הרופאים בייאוש. "על כן, עליכם לקחת אותה לשיקום בבית לוינשטיין, אולי תצליחו להציל במעט את
הליכתה".

המשפחה הייתה שבורה לחלוטין. האמא הצעירה תהא נכה ברגליה לכל החיים… ככה פתאום בתחילת חייה. המשפחה התפללה, בכתה והלכה לקבל ברכות מצדיקים וגדולי הדור.

אבי המשפחה ביקש מאחת השכנות אם תואיל בטובה ללכת אל הרבנית קולדצקי תליט"א, בתו של מרן הרב חיים קנייבסקי שליט"א המברכת את קהל הנשים, ותבקש רחמים על בתו.

השכנה הלכה אל הרבנית קולדצקי והמתינה לקבלת ברכה. בינתיים, ממש באותם רגעים, ישבו בני המשפחה סביב מיטת היולדת והנה לפתע אירע דבר פלא… היולדת שהייתה רדומה כבר שעתיים, התעוררה בפתאומיות ואמרה בבהלה: "אני מרגישה 'עקיצות' מוזרות ברגליים! אני מתחילה להרגיש את הרגליים".

המשפחה קפצה מאושר ושמחה, והיולדת המשיכה וסיפרה: "ממש ברגע זה חלמתי חלום מיוחד במינו ומיד אחריו הרגשתי את הרגליים. לא תאמינו מה חלמתי: "רואה אני את עצמי בחלום נמצאת בחתונת אחי היקר שתיערך בעוד מספר שבועות, כשאני יושבת על כסא משותקת ברגליי. לפתע, אני רואה למולי את הרבנית בת שבע קנייבסקי זצ"ל נכנסת לאולם. היא ניגשה אליי ושאלה אותי: "מדוע אינך רוקדת עם כולם בחתונת אחיך?". "איני יכולה, אני מוגבלת ברגליי מאז הלידה", השבתי לה בחלום. "מה זאת אומרת שאינך יכולה לרקוד?", שאלה הרבנית, "הרי זו חתונה של אחיך
ואת צריכה לרקוד". לפתע פניתי אליה ושאלתי: "רק רגע, הרבנית, מה את עושה כאן? הרי אני הייתי בהלוויה שלך!". או אז פנתה אליי הרבנית וענתה: "באתי מעולם האמת לשמח חתן וכלה. לכן, קומי גם את ושמחי את אחיך וכלתו בחתונה", אמרה והגישה לי את ידה לרקוד איתה.

"ממש באותו רגע שהושיטה לי הרבנית את ידה, הרגשתי עקיצות ברגלים והתעוררתי", סיפרה בתדהמה לכל הסובבים. הרופאים הגיעו במהרה לבדוק אותה, והנס לא איחר מלבוא… לאחר רבע שעה היולדת קמה ממיטתה והחלה להסתובב במחלקה לעיני כל הרופאים והמשפחה ההמומים.

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני נשואה באושר בפרק ב' חדש ונעים בחיי, ומי שמאוד עזרה לי, ללא דרישת תשלום, בעצתה ובברכתה היא הרבנית יפה כהן מבני ברק שידועה כמיוחדת בתחום הברכות למציאת שידוך והאהבה, והיא היתה פשוט מהממת ומדהימה, ואני רוצה לומר לכל הגרושות והפנויות מצאו לכם מישהי אובייקטיבית חכמה שתעזור לכם להתקדם לכיוון של נישואים חדשים ומאושרים, כמו שאני מצאתי את יפה כהן המומחית לאהבה, כי כשיש לך מישהי יועצת לצידך החפצה בטובתך תדעי להתקדם לכיוון שטוב לך, וזו יכולה להיות אמא או אחות שלך או חברה טוכה אם הן אובייקטיביות וחכמות, מנסיוני לפני שהתיעצתי עם יפה כהן הסתובבתי והסתבכתי עם כל מיני הצעות הכרויות וידידיות שרק הקשו עלי את ההחלטה, בקיצור הפנויות השוות מצאו מישהי שתעמוד לצידכם בעצה וזה יעזור לכן למצוא את אהבת חייכם את האביר על הסוס הלבן שמחכה לך.

  מירי |
  הגב
 2. תודה לממליצות על הרבנית יפה כהן המברכת, הייתי אצלה והיא פשוט מדהימה היא עזרה לי בעצות ובברכות שלה, היא פשוט מהממת

  יעל |
  הגב
  • הרבנית יפה כהן מדהימה, גם אני הייתי אצלה וראיתי ישועות , אישה חמה ומחבקת … והברכות שלה פשוט עבדו ,
   זכיתי!!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
   • גם אני הייתי אצלה וראיתי ישועות בזכותה, אבל לא כל הברכות שהיא ברכה אותי התקיימו, אלא רק רוב ברכותיה התקיימו תודה לה', ומה שהכי נהנתי אצלה שנכנסתי אליה לבית שבורה ורצוצה ובזכות העידוד העצות והברכות שלה יצאתי מאושרת, ומאז שהייתי אצלה בזכותה רוב הזמן אני ממש מאושרת ורגועה ברוך ה'.

    נחמי |
    הגב
    • איזה מהממם במקרה הגעתי לתגובות החיוביות על הצדיקה הרבנית יפה כהן, ואני חייבת לספר שגם אני ראיתי ישועות מברכתה כי הייתי מעוכבת שידוך שנים, והיום אני נשואה באושר עם בעלי בזכות ברכתה.

     תהילה |
     הגב
 3. לאחר שזכיתי להיות אצל הרבנית יפה כהן והיא בחינם עזרה לי מאוד וממש אני והבת שלי נושענו בזכות העצות והברכות שלה, לכן אני דווקא בהחלט מבינה את המעריצות שלה שכותבות בשבחה, אבל מה שראיתי אצלה שהיא מאוד מתרחקת מפרסום, ובכלל מעדיפה שלא יבואו אליה, לכן אני מתפלאת על המעריצות שלה שכותבות על הישועות שזכו על ידה, שעליהן לדעת שזה נגד הלך רוחה של הרבנית יפה כהן הבורחת מאוד מכל סוג שהוא של שבח ופרסום.

  אילנה |
  הגב
 4. יוני המגיב הקודם, לי נראה דווקא שהפוסל במומו פוסל, וכנראה אתה היותר מטומטם, שמחפש להאשים ולהטיל כנראה כהרגלך רפש בכולם, למה מה קרה? אסור להביע דעה נגד פאה?

  דודו |
  הגב
 5. אני תוהה לעצמי מי יותר מטומטם, היחצ"ן של יפה כהן שדוחף אותה לכל חור או האידיוט הסוטה ששקוע בפאה של הרבנית

  יוני |
  הגב
 6. תודה על הסיפור שבכתבה על הרבנית קולדצקי, אני מאוד נעזרתי בבני ברק מעצה וברכה של הרבנית יפה כהן, שממש זכיתי לישועות אחרי שהייתי אצלה לעצה וברכה, לכן נהנתי מהכתבה שאכן בזכות צדיקים וצדיקות אמיתיים זוכים לישועות

  ברכי |
  הגב