נס: בחורי הישיבה ניצלו מלינץ'

הפלסטיני שנתן מחסה לבחורים ובכך ניצלו מלינץ' אומר הערב לynet "אני לא מרגיש גיבור "עשיתי מה שכל אדם היה צריך לעשות" עוד מספר אבו חמדיה, "איך שראינו שמתחיל בלגן הצלחנו בני משפחתי ואני להכניס אותם לבית שלנו וסגרנו מהר את הדלתות"

בחורי הישיבה שחולצו מוקדם יותר מחברון, עברו אימה של ממש. הפלסטיני שהכניס אותם לביתם כדי להציל אותם מלינץ' בטוח שיחזר לynet את השתלשלות האירועים מהרגע שהבחורים הותקפו, השלב שבו הכניס אותם אל ביתם, הבהלה שלהם, הבלבול עד החילוץ הצבאי שהגיע.

"אני לא מרגיש גיבור" אמר "עשיתי מה שכל אדם היה צריך לעשות" עוד מספר אבו חמדיה, "איך שראינו שמתחיל בלגן הצלחנו בני משפחתי ואני להכניס אותם לבית שלנו וסגרנו מהר את הדלתות. הם היו מבוהלים מאוד והרגענו אותם. נתנו להם לשתות מים וניסינו להסביר להם שעכשיו הם בטוחים אף שהם לא ידעו ערבית".

אחד הבחורים סיפר לynet "הם התחילו לצעוק 'יהודי יהודי' ואז הגיע תושב המקום ואמר לי לבוא איתו", מספר הצעיר האמריקני.

"הגעתי לבית שלו וראיתי שהמכונית שלי נשרפה, התפילין נשרף, גם הדרכון והכסף. אחרי חצי שעה הגיעו יהודים (כוחות צבא) והוציאו אותי משם. ברוך השם אני חי, אבל איבדתי הכול",

בסמוך למקום האירוע הוסרה עמדה צהלי"ת לפני כשבוע, התןשבים היהודים בחברון תולים בכך את מה שקרה הערב מדוברות היישוב היהודי בחברון מסרו "העובדה שיהודים ניצלו בנס מוכיחה שוב שהעברת שטח למחבלים היא מתכון לאסון. אנו דורשים את החזרת עמדות צה"ל למקום וסילוק המחבלים ועוזריהם משטחי העיר חברון. רק כך ישוב השלום לשרור בעיר, למען תושביה שוחרי השלום בני כל הדתות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.