צפו: כך נלכד המחבל בירושלים (וידאו)

ערבי שביקש לעלות לרכבת עורר את חשדם של המאבטחים ובתום תשאול הודה שיש בתיקו מטען חבלה. כוחות משטרה וחבלנים הוזעקו למקום ובחיפוש בתיק נמצא חפץ החשוד כמטען. עומסי תנועה במקום. {נס ברכבת}

נס בבירה: לפני זמן קצר נמנע פיגוע במתחם הרכבת הקלה בירושלים, מאבטחים של הרכבת חשדו בצעיר פלסטיני ועצרו אותו לתשאול, החשוד הודה כי ברשותו מטען חבלה.

חבלני המשטרה שבדקו את תיקו של הערבי תושב חברון אומרים כי אכן מדובר במטען.

צפו- באדיבות רשת

הצירים סביב תחנת הרכבת הקלה 'יפו מרכז' בירושלים נחסמו לתנועה

מפקד המחוז, ניצב יורם הלוי, אמר כי "מאבטח של הרכבת הקלה זיהה אדם חריג וחשוד, בחור צעיר. הוא ניגש אליו וניסה לדבר איתו. הצעיר לא הגיב. הוא פתח לו את התיק וגילה מטען. מדובר במטען גדול שמורכב מכמה מטענים".

לדברי מפקד המחוז, ההערכה שהיא שהמחבל "תכנן לפגוע ברכבת הקלה – מדובר בצעיר מבית עולא שהגיע לירושלים. הוא ניצל פרצה כדי להיכנס לעיר. בתיק נמצאו גם סכינים כך שנראה שהמחבל התכונן לבצע פיגוע שמשלב פיצוץ ודקירה. אנחנו ערוכים לכל מתווה פיגוע".

Rאש העיר ירושלים ניר ברקת בירך על לכידת המחבל: "בזכות ערנותם של מאבטחי הרכבת הקלה של עיריית ירושלים נמנע פיגוע גדול. מאבטחי הרכבת הקלה הם חלק ממרקם המגן האנושי הרחב של ירושלים כנגד המחבלים המנסים לזרוע טרור ופחד. המסר שלנו לציבור הוא להמשיך בשגרה, לגלות ערנות ולעולם לא להיכנע לטרור".

ברקת הוסיף כי "עלינו לרדוף את המחבלים בכל מקום ללא פשרות וללא מעצורים, ובמקביל להמשיך לפתח ולחזק את ירושלים.  אנחנו יכולים להתגאות באנשי הביטחון של עיריית ירושלים ובשוטרי ירושלים על המסירות הגדולה ועל הנכונות לסכן את חייהם על מנת לשמור על תושבי ירושלים. תודה לכם בשם תושבי העיר".

חברת "סיטיפס" המפעילה את הרכבת הקלה נמסר כי "עקב אירוע ביטחוני בתחנת יפו מרכז ועל פי הנחיית המשטרה, פועלת כעת הרכבת הקלה בשירות מקוצר – בין תחנת הר הרצל לתחנה המרכזית, ובין תחנת חיל האוויר (פסגת זאב) לתחנת גבעת התחמושת".

כמו כן נמסר כי "בשלב זה אין שירות רכבות בין גבעת התחמושת לתחנה המרכזית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.