וְהַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא מַצִּילֵנוּ מִיָּדָם: הותר לפרסום כי נלכדו 3 מחבלים שתכננו פיגוע גדול בירושלים

נכשל בחסדי שמים ניסיון לבצע פיגוע עם מטעני חבלה וירי בבירה: בית משפט השלום התיר לפרסם כי שלושה ערבים צעירים פלסטינים נעצרו היום (ג') בשכונת ג'בל מוכבר, בחשד שתכננו פיגוע המוני בימי חוה"מ פסח בירושלים. התוכנית נכשלה

השלשה גרים בשכם, ובשב"כ נבדק כי הפיגוע חלילה אמור היה לקרות בירושלים בתוך ימי חול המועד. השלושה אף התבטאו כי בכוונתם לבצע פיגוע בעיר בטווח הזמן המיידי. לאחר מעצרם, הם הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

בעקבות מידע של השב"כ הם נעצרו בבית שהיה בשלבי בנייה בין הכפרים ג'בל מוכבר וסוואחרה בדרום-מזרח העיר. על פי המידע שהיה לשב"כ, השלושה תכננו לבצע פיגוע בטווח הזמן המידי, כנראה לאחר שהיו אמורים לקבל אמצעי לחימה מגורם נוסף. בשב"כ ובמשטרה מעריכים שהתכנון היה לבצע פיגוע משולב של פיצוץ מטעני חבלה וירי מכלי נשק שמיוצרים בשטחים ומופצים בקרב ארגוני המחבלים. כוח ימ"מ לכד אותם בדרכם לבצע את הפיגוע.

החשודים בכוונה לבצע הפיגוע הם בחורים צעירים בני 15, 16 ו-23, במשטרה בודקים היכן התכוונו לבצע את הפיגוע בירושלים, אך בבירור ניתן לומר כי התוכנית היתה להוציאה לפועל במהלך ימי חול המועד פסח. צו איסור פרסום עדיין הוטל על פרטי החשודים וחקירת השב"כ שמתבצעת ברגע זה.

רק לפני כשבועיים עצרו מנגנוני הביטחון הפלסטיניים שלושה צעירים שנעדרו מבתיהם במשך יותר משבוע, כשהיו בדרכם לבצע פיגוע ראווה. השלושה נתפסו בשטח פתוח באזור מזרעה א-נובאני, שמצפון לרמאללה, כשברשותם בין היתר רימוני יד ותת-מקלע מסוג "קרלו".

מפקד מחוז ירושלים שיבח את החוקרים ואת שיתוף הפעולה הפורה עם שירות הביטחון הכללי שהביא למעצר המהיר של החשודים: "זהו שיתוף פעולה שתורם רבות להגברת הביטחון של הציבור".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.