נס החנוכה הפרטי של אברהם פריד (הקלטה)

ענק הזמר החסידי אברהם פריד שיתף בדף הפייסבוק שלו את השיר האהוב עליו בחנוכה, וגם גילה את נס החנוכה האישי שלו. האזינו {פריד שיתף}

פריד כתב: "זכרון הילדות שלי מחנוכה תמיד מתחבר לאבא ז"ל, ר' יעקב משה הכהן, בזמן ששר את מעוז צור".

"אבי למד את הלחן מאביו, ששמע אותו בעיר קרקא. כולנו אהבנו מאוד את השיר וכך כל חנוכה חיכינו להתאסף סביב החנוכיה ולהצטרף אליו לשירת מעוז צור. עם השנים הצטרפו לשירה גם הנכדים והנינים ב"ה, והפזמון המשיך".

לצערי, ממשיך פריד "במשך השנים הבריאות של אבא התחילה להתדרדר, ועדיין, גם כשהיה חולה וחלש הצטרף לשירה".

ענק הזמר מסיים עם נס החנוכה האישי והפרטי שלו: "בשנה האחרונה לחייו, חזינו בנס חנוכה פרטי. לכבוד מסיבה שערכנו לו, הקלטנו יחד – האחים שלי, הבנים, האחיינים ואני ביצוע ווקאלי לשיר הזה. כשהשמענו לאבא את השיר, למרות שכבר זמן רב לא דיבר והכרתו לא היתה צלולה לגמרי, החל להפתעתנו לשיר יחד עם ההקלטה את מעוז צור!".

האזינו

מעוז צור

זכרון הילדות שלי מחנוכה תמיד מתחבר לאבא ז"ל, ר' יעקב משה הכהן, בזמן ששר את מעוז צור. אבי למד את הלחן מאביו, ששמע אותו בעיר קרקא. כולנו אהבנו מאוד את השיר וכך כל חנוכה חיכינו להתאסף סביב החנוכיה ולהצטרף אליו לשירת מעוז צור. עם השנים הצטרפו לשירה גם הנכדים והנינים ב"ה, והפזמון המשיך. לצערי, במשך השנים הבריאות של אבא התחילה להתדרדר, ועדיין, גם כשהיה חולה וחלש הצטרף לשירה. בשנה האחרונה לחייו, חזינו בנס חנוכה פרטי. לכבוד מסיבה שערכנו לו, הקלטנו יחד – האחים שלי, הבנים, האחיינים ואני ביצוע ווקאלי לשיר הזה. כשהשמענו לאבא את השיר, למרות שכבר זמן רב לא דיבר והכרתו לא היתה צלולה לגמרי, החל להפתעתנו לשיר יחד עם ההקלטה את מעוז צור!שנזכה כולנו לניסים ולגאולה שלמה!חנוכה שמח!–Not just another Maoz Tzur:As a young boy I especially loved the days of Chanuka.More than the Latkes,More than the Chanuka Gelt, I treasured the moment when my father R' Yaakov Moshe Hakohein A"H after lighting the Menorah would lead my family in the singing of Maoz Tzur.This Maoz Tzur was special. My father had heard it from his father who heard it sung in a Shul in Kraków.A beautiful composition, with many different musical motives capturing perfectly the mood of the words to Maoz Tzur.The last Chanuka before my father returned his pure soul to its maker, was memorable despite the poor health condition he was in.When the family began to sing Maoz Tzur, he surprised us all by humming a few very clearly audible words, after not having uttered a word in months.A Chanuka miracle.Just the other night from my home in Brooklyn, with some of my children face timing from different parts of the world, we sang my Father's Maoz Tzur.The melody still rings around the world, as children, grand children and great grand children keep this Maoz Tzur alive.Happy Chanuka to Klal Yisroel.

‎Posted by ‎אברהם פריד Avraham Fried‎ on‎ יום שני 7 דצמבר 2015

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.