"נעים להכיר": אביטל ז'נט, מחברת "לפני ואחרי בבני ברק סיטי"

מדור "נעים להכיר" מארח את אביטל ז'נט קשת, שחקנית בוגרת "בית צבי", סופרת ספרים ושירה יוזמת ערבי שירה לנשים ברחבי הארץ, חולמת לרוץ קדימה עם כל שאיפותיה

אביטל ז'נט קשת, נשואה פלוס ארבעה. במקצועה הרשמי אני שחקנית בוגרת "בית צבי "ואף במאית בוגרת "סמינר הקיבוצים", ואפילו "מדריכה לתנועה לגיל הרך".

היא מדלגת בין התחומים: מספרת סיפורים לילדים, מלמדת דרמה, מפעילה ילדים בתנועה בזמן שהיא עובדת כמדריכה בצהרונים. "אולם עדיין כל זה", היא אומרת, "נראה לי מאד לא מספק".

"אחרי חזרתי בתשובה התחלתי לכתוב  פרוזה, ומאחורי כבר ספר מצליח שיצא בהוצאת ידיעות ספרים בשם "לפני ואחרי בבני ברק סיטי". אני כותבת שירה, פרסמתי שירה בכל מיני אנתולוגיות, כתבי עת, ועומדת לפני הוצאת ספר שירה. וכיום אני משתדלת גם לקדם יוזמות חברתיות בתחומים האלה למשל למסד ביחד עם נטלי ארביב וקנין נוהג של ערבי שירה לנשים בלבד. ובכלל לרוץ עם החלומות שלי קדימה".

זיכרון ילדות.

"אני ילדה רזה ודחלילית מתקשה לבלוע את מה שמונח לי על הצלחת ואבא שלי מפתה אותי לאכול ומספר לי סיפור. הזיכרון הזה חוזר על עצמו במאות ארוחות לפחות,  בהן סופרו לי אגדות עם, מדרשים של חז"ל, ספורים על נעים זמירות ישראל, על המשחת שאול, מה לא. עם הסיפורים האלה אני הולכת לישון וקמה בבוקר, אז מה הפלא שהפכתי לכותבת ומספרת סיפורים בעצמי".

איכות חיים.

"איכות חיים זה אומר לחיות עם דלת פתוחה בלי לחשוש מגנבים, ועם לב פתוח לשכנים ולמי שנזקק להקשבה. לא להיות חשופה לזיהום אוויר או זיהום בנשמה. לקבל כל טיפול רפואי שאני נזקקת לו ובהרחבה. לחיות מתוך בטחון מוחלט בבורא וברואיו".

טוקבקים.

"תלוי איפה. באתרים גדולים רמת הטוקבקים מאד ירודה. קראתי שהרבה מהמטקבקים בעצם מפעילים תוכנה שמקלידה תגובות קיצוניות. והרבה אנשים גם מטקבקים בשכר. מאחר ואין על זה כל פיקוח, זה מתגלגל די מהר ללשון הרע, לכן הייתי מונעת את זה. באתרים קטנים כשיש בקרה טוקבקיסט חכם יכול להפרות דיונים".

טרדות לפני השינה.

"כל הדברים שאני דוחה כמובן יכולים לחזור ולקפץ לפני, בעקרון  אין דבר קבוע שחוזר על עצמו ב"ה".

דמות שהיא השראה.

"הרבי מלובביץ'".

עם מי היית רוצה לשבת בבית קפה?

"הייתי נותנת הרבה על מנת לשבת בבית קפה עם סבתי גרציאלה שרה רחל.  לא היה לי רגע דל אתה, אני מרגישה שהייתי רוצה לדעת יותר ממה שגילתה לי עליה ועל משפחתה. לשהייה במחיצתה לא היה ולא יהיה מחיר".

מהי הצלחה?

"לקצור פרות מתהליכים משמעותיים שעשיתי בחיי, שילוב נכון בין חיי משפחה לשאיפות אישיות. וכמובן הבאת השאיפות שלי למקום שבו אפשר יהיה להתפרנס מהן בקלות יחסית".

מה מצחיק אותך?

"בעלי מצחיק אותי ואני מצחיקה אותי. כי אני קומיקאית מפוספסת. אני פחות שחקנית דרמטית, אין לי כח לבכות כל היום. אני צוחקת בלי סוף, על עצמי, על מצבים בחיים,  על טעויות בהבנה , בעיקר כאלה שנופלות בלי סוף בין אנשים. אני אוהבת לצחוק הרבה ובקול רם. והצחוק שלי די מדבק, כך אומרים".

יעד בארץ ובעולם?

"בארץ, הצפון, בחו"ל, ניו יורק. הייתי רוצה לבקר אצל הרבי, וגם בכלל אצל המון צדיקים שהציונים שלהם פזורים בכל העולם".

רגעים מיוחדים ביום.

"אני די איטית ולכן לוקחת לעצמי המון רגעים להתבוננות. לתפילה חרישית וגם לתובנות. אני יכולה לנסוע באוטובוס, להביט בפני האנשים שנראים לי מודאגים, ותוך כדי זה גם להיזכר בוויכוח שניהלתי עם בעלי לפני עשרים שנה, והטריד אותי שנים, ולהחליט פתאום שרגע הוא צדק. יש לי יכולת הבחנה והתרחקות מאירועים. זה גם משהו שמוביל אותי ככותבת".

שוקולד או חטיף בריאות

"שוקולד – עדיף מריר".

אישה היא?

"מפגן של דינמיות. זה לא משנה בת כמה היא. תמיד היא מרגישה מיליון דברים, חווה מיליון תחושות, מביעה מגוון דעות, יש לה עשרים אלף הערות והצעות לשיפור, תלונות, תובנות, נתינה, וצורך בלתי פוסק במשוב חוזר".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.