נעים להכיר: אשת המשכנתאות רחל רייס

בת להורים גרושים שגדלה בפנימיה, מחוברת לדמותו של רבי לוי יצחק מברדיטשוב, והבן הקטן שלה הוא הדבר שהכי מצחיק אותה בעולם. הכירו את רחל רייס

קצת עלייך…

"רחל רייס, בת 36. בת להורים גרושים מגיל 6. מאז הגירושין של הוריי גדלתי בפנימייה עד החתונה, בגיל 17 וחצי. אני יועצת משכנתאות ועוסקת בנדל"ן, והמטרה שלי היא לשמור יותר כסף ככל האפשר אצל הלקוחות שלי!

"גירושין, אף פעם לא היו אופציה מבחינתי, ולמרות זאת, לאחר 18 שנות נשואים עם ארבעה ילדים מקסימים, החלטתי להתגרש אחרי הרבה מאוד עבודה עם עצמי, מתוך הבנה והכרה שלפעמים בשביל לתקן צריך קודם לשבור, ואם זה טובת הילדים אין לי את הזכות לוותר על חייהם לטובת 'מה יגידו'".

מה את זוכרת מהילדות שלך?

"הייתה לי ילדות מעורבת. אני זוכרת הרבה דברים קשים, אך עם זאת גם הרבה דברים יפים. גדלתי כילדה עצמאית שדואגת לעצמה לכל מבוקשה. אני זוכרת איך כבר בסביבות גיל 6, קניתי לעצמי נעליים…

"יש עוד סיטואציה שלא אשכח: איך שזה היה כמו יום חג כשנולד לאבי ילד ראשון מנישואים  שניים, כשהייתי בת 9. אבי הגיע אז לפנימיה בה שהיתי, לקח אותי ל'קרביץ' ואמר לי: 'תבחרי מה שבא לך'. עד היום אני מתרגשת כשנזכרת ברגע הזה. זה היה מקרה נדיר. מגיל 8 בערך, לרוב, אם הייתי רוצה גלידה, שוקולד, עיפרון צבעוני, בגד או אפילו מצעים, הייתי עובדת כדי להשיג את הדברים האלה.

"למעשה, זה זיכרון הקינוח של הילדות שלי :-)".

מה את זוכרת מאמך?

"אני יכולה לכתוב ספר עב כרס מסיפורי האימהות שלי. אימי הביולוגית הייתה אישה מדהימה וצדיקה, עם מניה דיפרסיה קשה מאוד. והאמא החורגת הייתה עם בעיות משלה… בקיצור, החיים היו מעניינים :-)".

מה זה איכות חיים בעינייך?

"איכות חיים בעיניי זה לראות את הטוב בכל מציאות שאני נקלעת אליה, ולחיות באמונה בכל רגע, שיש מי שמנהל עבורי את החיים ורוצה רק טוב בשבילי, לתפוס את השלווה והרוגע ופשוט לסמוך עליו. כל אדם יכול לחיות באיכות חיים טובה אם רק יידע להסתכל פנימה וישכיל לעבוד על האמונה והמחשבה. האושר נמצא כאן ממש".

רחל רייס עם ארבעת ילדיה

טוקבקים, זה טוב או רע?

"אני בעד לקבל הערות בונות. אז זה טוב בעיני המתבונן".

מה מפחיד אותך?

"כשקראתי את השאלה הזו עלתה במוחי התשובה: 'כסף. חוסר של הדבר הזה'. אבל היה לי קשה לכתוב את זה, כנראה עימות פנימי שלא רוצה להודות בכך".

מה מטריד אותך לפני השינה?

"כלום. שמע ישראל, ונרדמת :-). משתדלת להשליך על בורא עולם את הטרדות".

מהי הצלחה בעינייך?

"להיות משפחה אוהבת ומחבקת. הצלחה בעיניי זה להיות עם הילדים ולחוות את ההרמוניה המשפחתית, את השמחה והאהבה ביחד, וכולי תפילה שיימשך כך לדורות".

לאיזו דמות את מתחברת?

"רבי לוי יצחק מברדיטשוב… 'סנגורם של ישראל'".

מי מצחיק אותך?

"נתנאל בני, בן השנתיים וחצי"

עם מי היית רוצה לשבת לקפה?

"לא עולה לי בראש מישהו כזה".

איזה שיר אהוב עליך?

"וזכני לגדל בנים"…

מהו רגע משפחתי שחקוק לך בזיכרון?

"ישבתי על ברכיו של אבי (בגיל 4 בערך) בסעודה רביעית כשהוא שר זמירות מלווה מלכה, ואימי הגישה ארוחה. זוכרת היטב את הרגע הזה".

מה מרגיע אותך? (רגעים)

"לשבת בטבע רגל על רגל ולראות את הילדים נהנים ומשתוללים".

שוקולד, או חטיף בריאות?

"שוקולד".

במילה אחת: אישה היא?

"עוצמה".

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בושה לפרסם...

    כזו כתבה לא מתאים לציבור החרדי…

    יענקי ביכלר |
    הגב