נעים להכיר – ברכה אביבית בולטון

ברכה אביבית בולטון, אמא ל-2 ילדים מיוחדים שסובלים מ-cp שיתוק מוחין. גרה במירון בעלת הכנסת אורחים. אוהבת לאפות ובעקבות האהבה הזו פתחה קונדיטוריית בוטיק שנקראת "ברכה ממירון"

קצת עליך ?

ברכה אביבית בולטון. בת 37 נשואה ח"י שנים לבעלי היקר יוסף חיים, ואמא ל 6 ילדים מדהימים, שניים מתוכם ילדים מיוחדים שסובלים מ cp (שיתוק מוחין) מנחם מנדל בן 17 שהוא הבכור שלנו והילד המיוחד הראשון. שמואל רחבעם בן 15 וחצי האח מל(אך) שקיבלנו מיד אחרי מנדול. חיה מושקא בת 10. רות סיון בת 8. שלמה דוד חי בן 6 וחצי והוא התאום של מנדול בהפרש של 10 שנים, הבנתם נכון גם הוא ילד מיוחד ואחרון חביב אברהם בנימין וגם הוא האח-מל(אך) שקיבלנו אחרי שלומקו .

גרים במירון המדהימה, עם האוויר והאווירה ויש לנו הכנסת אורחים אצלנו בחצר. בל"ג בעומר למשל מתארחים אצלי 300 איש, ובסך הכול בכל החג עברו פה 1500 איש, ואני מגשימה גם את חלום חיי קונדיטוריה בוטיק שנקראת "ברכה ממירון" שבו אני אופה עוגות ועוגיות, חלות ולחמניות וקרקרים אך ורק מקמח מלא וכוסמין. בשביל הכיף והנשמה אנחנו מגדלים בחצר כל מיני בעלי חיים.

מה את זוכרת מהילדות שלך?

נולדתי בחברון, שם ההורים שלי הכירו ובנו את ביתם, אני הבת ה 4 מתוך 11 ילדים, 7 בנים ו 4 בנות. הילדות שלי עברה בחברון, ואני זוכרת הרבה ממערת המכפלה למרות שהייתי די קטנה. גם את השוק הערבי אני זוכרת ואפילו את זה שהגננת הכינה לנו סוכריות מקליפות הדרים. לפני כמה שנים נסענו לשם עם הילדים וממש התרגשתי לספר להם איפה גדלתי. כשהייתי בת 6 וחצי עזבנו לירושלים ומאז ירושלים היא העיר האהובה עליי.

מה מפחיד אותך? 

וואו, זה קשה. אני מפחדת מהרבה דברים אבל תמיד משתדלת לא להכניס לילדים את הפחדים שלי ובגלל זה הילדים שלי מאוד עצמאיים, אבל מה שהכי מפחיד אותי זה המוות.

מה מטריד אותך לפני השינה?

האמת שאני נרדמת מאוד מהר, אז אני לא חושבת הרבה לפני השינה, אבל רגע לפני שאני נרדמת אני חושבת על השעון מעורר שבעז"ה יעבוד ויעיר אותי להסעות שמתחילות ב שש וחצי בבוקר עם ההסעה של מנדול לישיבה.

מהו בעינייך איכות חיים?

איכות חיים זה לגדל את הילדים בטבע ובמרחבים, להרגיש את העצים והפרחים שמסביב, ולחוש ברגליים את האדמה והמים. כמובן לנשום את הטבע. אני חושבת שהחיים במירון הם בהחלט איכות חיים ואני מודה לקב"ה יום יום על הזכות הגדולה הזו.

טוקבקים – זה טוב או רע? 

לא מבינה בזה ולא כתבתי אפילו לא אחד בחיי. חיצי הלשון הם כואבים ומעדיפה להימנע מהמקום הזה.

מהי הצלחה בעיניך? 

הצלחה זה להיות השבוע במסיבת סיום של מנדול בשיעור ב' בישיבת 'חנוך לנער' בצפת, ישיבה רגילה לגמרי ולדעת שמנדול לא רק נהנה שם ואומר לי את זה כל בוקר לפני שהוא עולה להסעה, אלא עושה חיל שם

דמות שנותנת לך השראה?

כשאני שומעת סיפורים על הרבנית חיה מושקא ע"ה אשתו של הרבי מליובאוויטש אני פשוט מוקסמת ונפעמת מאיזה אישה מיוחדת היא הייתה.

ואם כבר מדברים על הרבנית אז יש סיפור קטן על האשה המדהימה הזו. פעם טכנאי גוי הגיע לתקן להם משהו בבית, הטכנאי שאל אותה איך זה לגור בתוך שכונה חב"דית? אז היא שאלה אותו מה כוונתו? ענה לה הטכנאי, שבכל בית שהוא מגיע אליו יש תמונה של הרבי ופה בבית אין, ענתה לו הרבנית "אצלינו הרבי נמצא בלב".

מי מצחיק אותך? 

כשאני יושבת בחברת בעלי היקר ושני האחים שלו, שמואל וישראל זה פשוט להתגלגל מצחוק. הם תמיד ידעו ועדיין יודעים להצחיק אותי.

עם מי היית רוצה לשבת לקפה?

עם סבא שלי היקר והאהוב , סבא שלמה קאפל, שבדיוק עוד שבועיים ימלאו 12 שנים לפטירתו, כמה שאני מתגעגעת אליו. אין יום שהוא לא נמצא במחשבות שלי.

שיר שאהוב עליך?

"י-ה אכסוף" של רבי אהרון מקרלין, שהבן שלי שמואל רחבעם שר אותו בשולחן שבת, זה מרגש אותי עד דמעות.

רגע משפחתי שחקוק לך בזכרון?

הרגע הזה כשמנדול הקטן היה בן כמעט 4 עשה שני צעדים מהשולחן לספה, זה קרה בליל שבת בבית של סבא טוביה וסבתא רחל בולטון, ואני הייתי בטוחה שזה חלום ומיד העמדתי אותו ליד העמוד ורציתי לראות אם הוא יבוא אליי ובאמת הנס הגדול קרה והוא התחיל ללכת. זה היה פשוט מטורף, אי אפשר לתאר את ההתרגשות הגדולה ואת הדמעות שזלגו שם. מיד במוצ"ש נסענו לרשב"י להודות על הנס הגדול, מי היה מאמין שכמה שנים אחרי מנדול יהיה כל כך מחובר לרשב"י.

מה מרגיע אותך?

לשבת עם הקפה של הבוקר בחצר של הבית, אחרי שכולם יצאו ללימודים, לנשום את האוויר להרגיש את האווירה, ולשמוע את הברווזים והתרנגולות זה המנגינה של הנשמה.

שוקולד או חטיף בריאות?

ברור שחטיף בריאות.

במילה אחת אישה היא ?

הכול

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ברכה בולטון

  אישה מיוחדת ,אשריה שזכתה לנשמות גבוהות, וה׳ יתן לה כח לגדל אותם בנחת
  ובאהבה!!!!
  נ.ב
  עוגת הבראוניז ,שפירסמת בערוץ הידברות ,אני גם הכנתי ויצא ממש מעולה,לא נשאר פירור!!
  נשמח לקבל עוד מתכונים בריאותיים
  ברכה, שתצליחי בכל אשר תעשי תצליחי!!!!

  עילום שם |
  הגב